Hakkalyakin Forum
Ahmaklık Hastalığı (Kar©glanin 1 Haziran 2016 Vaazi) - Printable Version

+- Hakkalyakin Forum (https://hakkalyakin.com)
+-- Forum: TASAVVUFİ VAAZLAR DİNİ SOHBETLER (https://hakkalyakin.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: Başağaçlı Raşit Tunca - Karoglan Hocanın Tasavvuf Sohbetleri Arşivi (https://hakkalyakin.com/forumdisplay.php?fid=209)
+---- Forum: 2016 Tasavvuf Sohbetleri Arşivi (https://hakkalyakin.com/forumdisplay.php?fid=212)
+---- Thread: Ahmaklık Hastalığı (Kar©glanin 1 Haziran 2016 Vaazi) (/showthread.php?tid=216)

Ahmaklık Hastalığı (Kar©glanin 1 Haziran 2016 Vaazi) - RasitTunca - 05-29-2018

Ahmaklık Hastalığı

(Kar©glanin 1 Haziran 2016 Vaazi)

Deccal aleyhillane - Atamosfere ve dogaya saldigi zehirli gazlar ile, insanlari

Manuple edip ahmaklaştiriyor

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

اخْتَارَ مُوسَى قَوْمَهُ سَبْعِينَ رَجُلاً لِّمِيقَاتِنَا فَلَمَّا أَخَذَتْهُمُ الرَّجْفَةُ قَالَ رَبِّ لَوْ شِئْتَ أَهْلَكْتَهُم مِّن قَبْلُ وَإِيَّايَ أَتُهْلِكُنَا بِمَا فَعَلَ السُّفَهَاء مِنَّا إِنْ هِيَ إِلاَّ فِتْنَتُكَ تُضِلُّ بِهَا مَن تَشَاء وَتَهْدِي مَن تَشَاء أَنتَ وَلِيُّنَا فَاغْفِرْ لَنَا وَارْحَمْنَا وَأَنتَ خَيْرُ الْغَافِرِينَ

Sadakallahul Aziym A'RAF Suresi 155. ayeti

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Vahtâra mûsâ kavmehu seb’îne raculen li mîkâtinâ, fe lemmâ ehazet humur recfetu

kâle rabbi lev şi’te ehlektehum min kablu ve iyyâye, e tuhlikunâ bi mâ feales

sufehâu minnâ, in hiye illâ fitnetuke, tudıllu bihâ men teşâu ve tehdî men teşâu

ente veliyyunâ fagfir lenâ verhamnâ ve ente hayrul gâfirîn.

Meali :

Mûsâ, kavminden, belirlediğimiz yere gitmek için yetmiş adam seçti. Onları

sarsıntı yakalayınca (bayıldılar). Mûsâ, “Ey Rabbim! Dileseydin onları da beni de

bundan önce helâk ederdin. Şimdi içimizden birtakım beyinsizlerin işledikleri

günah sebebiyle bizi helâk mı edeceksin? Bu, sırf senin bir imtihanındır. Onunla

dilediğin kimseyi saptırırsın, dilediğini de doğruya iletirsin. Sen, bizim

velimizsin. Artık bizi bağışla ve bize acı. Sen, bağışlayanların en hayırlısısın”

dedi.

Sadakallahul Aziym A'RAF Suresi 155. ayeti

قَالَ رَبِّ انصُرْنِي بِمَا كَذَّبُونِ

Kâle rabbinsurnî bimâ kezzebûn.

(Sadakallahul Aziym MU'MİNUN Suresi 26. ayeti )

Meali :

(Nûh), dedi, "Rabbim yalancılara karşı bana yardım et ."

(Sadakallahul Aziym MU'MİNUN Suresi 26. ayeti )

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Ahmak, ahmaklığından fasıkın [Açıktan günah işleyenin] günahından daha büyük bir

derde düşer."

(Hadis-i Şerif , Hakîm)

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem yine Buyurdular

"Akıllı, nefsine uymaz, ibâdetlerini yapar, ahmak olan da nefsine uyar, günah

işler sonra ALLAH affeder diye ümitlenir."

(Hadis-i Şerif , Tirmizî)

"Her şey ALLAH’ın takdiri iledir Akıl ve ahmaklık bile."

(Hadis-i Şerif , Buhârî)

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme

ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve

alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

--------------------------
AHMAKLIK HASTALIĞI
-------------------------

Ahmaklık nedir?

Aklı hiç olmayana deli denir. Aklı olup da aklını kullanmayana veya kullanamayana

ahmak denir. Ahmak, aklı az, görüşü kısa, basiretsiz, kötü huylu kimsedir. Kârını

ve zararını iyi düşünemez. Hikmet, iyiyi kötüden, hakkı batıldan ayıran

kuvvettir. Hikmetin lüzumundan az olmasına ahmaklık denir. Ahmak, hayrı, şerri

birbirinden tam ayıramaz. Âlimler buyuruyor ki:

Ahmakla arkadaşlıktan sakın. Çünkü, sana iyilik edeyim derken, zararı dokunur.

(Hz. Ömer)
Dişi ile tırnak uçlarını ısırmak ahmaklık alametidir. (Hz. Ali)

Ahmaklar arasında bulunan horlanır, âlimler arasında bulunan hürmet görür.

(Cafer-i Sâdık)
Dünyayı ele geçirmek için âhireti [dinini] vermek ahmaklıktır. Yaratıkların en

ahmağı nefistir. Çünkü her isteği kendi aleyhinedir. (İmâm-ı

Rabbânî)

"Ahmak olanla ilgini kes."

(Hadis-i Şerif , Beyhekî)

Ahmaklik zehirli gazlar gibidir , nerden sizip girecegi belli olmaz, o yüzden

ahmaklarla alakayi kesmek lazim, yoksa onun o zehirli gazi, sızıp senin oldugun

yeri kaplarsa, senin fikirlerinide zehirler, ve artik sen de deli ve ahmak gibi

olur, iyi düşünemez , akledemez olursun, ve muhakeme kuvvetin zayiflar.

Bilim Admlari Sigaranın içindeki zararlı maddeleri şöyle siralamişlar:

Polonyum - 210 (kanserojen),
Radon (radyosyon),
Metanol (füzeyakıtı),
Toluen (tiner),
Kadmiyum (akü metali),
Bütan (tüpgaz),
DDT (böcek öldürücü),
Hidrojen Siyanür (gaz odaları zehiri),
Aseton (oje sökücü),
Naftalin (güve kovucu),
Arsenik (fare zehiri),
Amonyak (tuvalet temizleyicisi) ,
Karbon (eksoz Monoksit gazı),
Nikotin
ve 3.886 toksik madde.

Sonuç olarak Bunlarin TOPLAMI olrak ciğerlerimizde oluşan Katran

(asfalt).

Vücudunuza giren 1 gram eroinin veya nikotinin ve alakol ve benzerlerinin,

beyninizdeki 1 milyon hücreyi öldürdüğünü biliyormuydunuz, ve böylece insanin

gün , gün ahmaklaştığını biliyormuydunuz.
Bütün uyuşturucuların önce aklı, sonra hayatı mahvettiğini;
ve böyle alişkanliklari olanlrin, dogacak cocuklarinada ahmakligin sirayet

etigini biliyormuydunuz. ve böylece ortda dolaşan ve akletmeyen kalp, ve akletmeyen

akil ile, dinsiz, ye iç iç otlan, eglen yat ,.. birde s... toplumu meydana geldiginin farkindamisiniz.
Allah, kitap,kuran sünnet mümin müslüman deme böylelerine, hemen hasım

kesilirler, cünkü ebu cehil gibi akletmeyen kalp sahibi oldular.

أُولَئِكَ الَّذِينَ طَبَعَ اللّهُ عَلَى قُلُوبِهِمْ وَسَمْعِهِمْ وَأَبْصَارِهِمْ وَأُولَئِكَ هُمُ الْغَافِلُونَ

Esteuzubillah

Ulâikellezîne tabeallâhu alâ kulûbihim ve sem’ihim ve ebsârihim, ve ulâike humul gâfilûn.

(Sadakallahul Aziym NAHL Suresi - 108. ayet )

Meali :

İşte onlar, Allah’ın; kalplerini, kulaklarını ve gözlerini mühürlediği kimselerdir. İşte onlar gafillerin ta kendileridir.

(Sadakallahul Aziym NAHL Suresi - 108. ayet )

كَذَلِكَ يَطْبَعُ اللَّهُ عَلَى قُلُوبِ الَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ

Esteuzubillah

Kezâlike yatbaullâhu alâ kulûbillezîne lâ ya’lemûn

(Sadakallahul Aziym RUM Suresi 59. ayet )

Meali :

Allah, onların kalplerini işte böyle mühürlerde, onlar bilmezler.

(Sadakallahul Aziym RUM Suresi 59. ayet )

وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ آمِنُواْ كَمَا آمَنَ النَّاسُ قَالُواْ أَنُؤْمِنُ كَمَا آمَنَ السُّفَهَاء أَلا إِنَّهُمْ هُمُ السُّفَهَاء وَلَكِن لاَّ يَعْلَمُونَ

Esteuzubillah

Ve izâ kîle lehum âminû kemâ âmenen nâsu kâlû e nu’minu kemâ âmenes sufehâu, e lâ innehum humus sufehâu ve lâkin lâ ya’lemûn.

(Sadakallahul Aziym BAKARA-13. ayet)

Meali :

Onlara, “İnsanların inandıkları gibi siz de inanın” denildiğinde ise, “Biz de akılsızlar gibi iman mı edelim?” derler. İyi bilin ki, asıl akılsızlar kendileridir, fakat bilmezler.

(Sadakallahul Aziym BAKARA-13. ayet)

"Akletmeyenin dini de yoktur"

(Hadis-i Şerif , Tirmizi)

Ahmaklık, kârını zararını bilmemek, iyiyi kötüyü ayıramamak, körü körüne bir şeye

saplanıp gitmektir. İyilik yapıyorum sanarak kötülük eder, fitneye sebep olur.

Susulacak yerde konuşur. Çeşitli zararlara sebep olur.Ahmak insanı iknaya

çalışmak da boşunadır. Ona ne söylense faydasızdır. Fayda yerine zararı olur. Tartışmaya hiç gelmez.

مَثَلُهُمْ كَمَثَلِ الَّذِي اسْتَوْقَدَ نَاراً فَلَمَّا أَضَاءتْ مَا حَوْلَهُ ذَهَبَ اللّهُ بِنُورِهِمْ وَتَرَكَهُمْ فِي ظُلُمَاتٍ لاَّ يُبْصِرُونَ صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لاَ يَرْجِعُونَ أَوْ كَصَيِّبٍ مِّنَ السَّمَاء فِيهِ ظُلُمَاتٌ وَرَعْدٌ وَبَرْقٌ يَجْعَلُونَ أَصْابِعَهُمْ فِي آذَانِهِم مِّنَ الصَّوَاعِقِ حَذَرَ الْمَوْتِ

واللّهُ مُحِيطٌ بِالْكافِرِينَ

Esteuzubillah

Meseluhum ke meselillezistevkade nârâ(nâren), fe lemmâ edâet mâ havlehu zeheballâhu bi nûrihim ve terekehum fî zulumâtin lâ yubsirûn. Summun bukmun umyun fe hum lâ yerciûn. Ev ke sayyibin mines semâi fîhi zulumâtun ve ra’dun ve berk (berkun), yec’alûne esâbiahum fî âzânihim mines savâiki hazaral mevt(mevti), vallâhu muhîtun bil kâfirîn.

(Sadakallahul Aziym BAKARA Suresi 17 - 18 - 19. ayet)

Meali :

Onların durumu, (geceleyin) ateş yakan kimsenin durumuna benzer: Ateş tam çevresini aydınlattığı sırada Allah ışıklarını yok ediverir de onları göremez bir şekilde karanlıklar içinde bırakıverir.
Onlar sağır, dilsiz ve kördürler. Artık onlar dönemezler.Veya (onlar), gökten boşanan, içinde karanlıklar, gök gürlemesi ve şimşek bulunan bir yağmura (tutulmuş) gibidirler. Yıldırımların (dehşetinden) ölüm korkusuyla kulaklarını parmaklarıyla tıkarlar. Ve Allah, kâfirleri kuşatandır.

(Sadakallahul Aziym BAKARA Suresi 17 - 18 - 19. ayet)

Bu ayet neyi tarif ediyor? hani matrix filimindeki dünya semasnin gazlarin kapladigi, ve güneşin o kara bulutlari yirtipda dünyayi ayinlatamdigi, insanirin ise uyudugu ve sanal bir alemde sadece yaşadiklarini sandiklari, halbuki sadece sanal alemde

kitlenmişler ve güneş ve dünyayi görmüyorlar ya rüyada gibi yaşiyorlar, işde o en son gavur ve küfür zamanini tarif ediyor, hepden Allahin kafirleri kuşatip onlarin iyice düşünemeyen

ahmaklar oldugu vakti, yani gecen Vde gördüm, ortaokul ve lise ögrencilerine soruyorlar: "alti kere sekiz kac eder" diyor bilmiyorlar cocuk ve gencler, hepden hazircilik hesap makinasi ile yapa yapa, yeni nesile daha akildan matematik yapmasinida ögretmez olmuşlar artik, el ay a, bizler dibe dibe cöküyoz, yani artik hepden teknoloji diye yutturulan bu sanal yaşam insanlarin akletmesini önlüyor, yani teknolojiye mahkum ahmaklar sürüsü ve ve bu teknolijiyle inlsari manuple eden ve tanrilari oldugunu iddia eden deccal, onlara ne emrederse onu yapar oldular, ve olcaklarda yani.

Bu deccal ve avensinin yaptigi hakkinda İmâm-ı Rabbani diyorki:

"Dünyayı ele geçirmek için âhireti vermek ahmaklıktır."

"Ahmaklığın en kötüsü, Müslümanlığı bırakıp, başka dine meyletmektir."

(Hadis-i Şerif , Deylemî)

Bu Deccalin Atmosfere birakatigi iyonlar ve gazlar ise: üzerinden amerikan ucagi geciyor, yahut bilmem israil ucagi, bilem nerenin ucagi geciyor, sen o ucagin, senin üstünden gecerken nasil bir gaz biraktigindan haberin varmi? yok. ve sen saniyorsunki, bir duman ve sis bulutu ucagin arkasindaki , halbuki coğu öyle değil işde, resmen insanlari zehirledikleri, ve manuple edebilcekleri o gazlari atmosfere birakiyorlar. ve o ayni sigaranin icinde sayilnlar gibi ve benzeri gazlar, ve metal gazlari, ve ve zehirli agir gazlar oldugundan, dibe cökme gösteriyor, o senin üstünden birakti amma, az sonra agirligindan dolayi, cöke cöke insanlarin oldugu yere iniyor, ve insanlar manyaklaşiyor, ya (:::) koyunulari gibi salaklaştiriyorlar ve onlar ile iyonlarla, yada insanlari manuple edip, yönetip cani, katil, sapik yapiyorlar. nitekeim gaz kacagi olan eve girince, önce camlar acilir,ve sonra yerler sanki süpürülüyormuş gibi yapilip, dibe cöken o gazin yükselmesi, ve camdan cikmasi saglanmaya calişilir degilmi , yani agir gazlar dibe cöker, bunu anlatmaya calişiyoruz, ve senin üstünden gecen bir ucak bu gazlari atmosefere birakinca, o rüzgar ile dagilir, ve sonra o manuple edilmek isteneilen, ahmaklaştrilmak istenilen bölgenin üstüne inmesi saglanmiş oluyor, yani nerden zahirlendiginizin farkinda bile degilsiniz. Nitekim nasil alkol ve uyuşturucu alanin, akli muhakemesi bozulup, düşünme ve konuşma yetenegini kullanirken zorlandigini, ne yaptigini bilmedigini, herkes bilir. ve fareden bile korkak iken icince alkolu kabadayi kesildigi meşhur fikra "fare alkol alinca, Masaya elini vurur " o Kedi burya gelcek " der. kabadayi olur cikar, yani ve bu gazlar ilede tavuk gibi fare gibi tavşan gibi korkaklar bile, en cessur yapiliyor, ve sürülüyor masumlarin üstüne, ve zulmettiriliyor, cünkü nerden aldi bu gazi, işde o atmosfere birakilan gazlardan aldi, ve tabiki ondan sonra ney aptgini bilmeyen ahmak "Allahuekber" der kafa keser , cünkü aldi bir gaz amma nerden aldiginin farkinda degil ahmak.
Ayni zehirli gazlar ve maddeler yine topraga kariştrilarak bitkilere yiyeceklere, iceceklere , suya , yagmura, giyeceklere kariştriliyor, ve ilacalara katiliyor ve manuple etmek istedikleri insanlari istedikleri gibi yönlendiriyorlar. yine suni yagmur ygdirliyorki, o gaz karişmiş su ve yagmur ile tapraga karişmasi saglaniyor, o atmosfere birakilan gazlarin toplandigi bulutlardan birde yagmur yagidirilip böylece o gazlarin sivi halde topraga sizmasi saglaniyor, bütün bitki örtüsü zehirlenmiş oluyoro, kim yapiyor dünyayi yönetip tanrilik iddia edecek olan DECCAL köpegi ve askerleri uşaklari,

---oOo---

Cabir b. Abdullah Ensari'nin (r.a.) naklettiğine göre:

"Benden evvel hiçbir kimseye verilmedik beş (şey hep birden) bana verilmiştir: Her Peygamber özellikle kendi kavmine gönderilirken ben kırmızı siyah bütün insanlara gönderildim.

Ganimetler bana helal edildi, halbuki benden evvel kimseye helal edilmemiştir.

Yer (yüzü) bana temiz, temizlik sebebi ve mescit kılındı. Onun için kim olursa olsun namaz vakti gelip çatmış ise bulunduğu yerde namazı kılıversin.

Önümdeki bir aylık yola kadar (düşmanlarımın kalbine) korku (salmam) için bana yardım edildi ve bana şefaat (etme hakkı) verildi."

( Hadis-i Şerif , Sahih-i Müslim )

yani mescid öyle sadece "Sultan Ahmet Cami" bilmem falan yerin "ulu camisi" degilmiş, bütün yeryüzü mescitmiş

ve mescitleri temiz tutma hususunda peygamberimizden rivayet ediline bir hadis var, fakat metnini internette aradim bulamadim, hadis şu manada bir hadis

"Allahin evlerinden, bir necaseti pisligi kaldirip izale edenin, kaldirdigi o necaset ve pislik, ahirette onun hurilerine mücevher olur."

( Hadis-i Şerif , Kaynak Belli Degil bulamadim )

yine peygamberimiz bir ara, ashabi kiramdan bazilarina , sokakdaki, balgam ve tükürükleri geri toplatip izale ettirdi.
yani eger yerüyüzü mescit ve mescitlerde Allahin evi hükmündeyse, o zaman heryerin temiz tutulmasi lazim degilmi, o hurilere mücevher bahsindeki hadis, temizlige teşvik icindir, yani insan nasil elini kolunu yüzünü yiyecegini icecegini temiz tutuyorsa bulundugu mahalleyi, şehiri, ordaki camileri, ve okul işyerlerini, parlklari, bahceleride,... temiz tutmali degilmi, amma bunun için cöp dedigimiz, ve hastalik ve mikrop üretebilcek olan, necaset ve cöplerin ise, bir yerde toplanmasi lazimki, diger yerler temiz kalsin degilmi, cöplük denilen yer olmazsa, diger yerler temiz kalamazki, heryere cöp atilirsa, her yer cöplüge döner degilmi, o halde pisler ve ve mikrop üretecek neceset cinsi şeyler, cinsince belli yerlere hapsedilmelidir, ve onlarin etrafa yayilmasininda önüne gecilmelidir degilmi, yoksa insanlar kolere, veba gibi hastaliklara tutulurlar. Güünmüzde bu yapiliyormu evet tam manasinda olmasada yapiliyor.
ikinci aşamada şudur ki: işde ayni temsili bazda, suclularin, hirsizlarin, haydutlarin, zinakarlarin, sapiklarin, katillerin, canilerin, zalimlerin, yalancilarin,....... bir yerde hapsedilmesi lazimki, diger masum kimselerin IRZI, namusu, cani, mali güvende ve emniyette olabilsin, ve buralara biz hapishane diyoruz günmüzün dünyasinda, ve yapilyormu bunlar, evet kismen yapiliyor,
ücüncü aşama ise şudurki : Cehennem olmali ki, ve icinede bütün kötü ve cirkin ahlakli kimseler, yukarda saydigimiz ve ayrica kafirler, müşrikler, münafiklar, hilekarlar, kötü kimseler yalancilar, kötü kaşifler, ve "acele şeytandan dedi muhammed" aceleciler, ve benzeri daha bircok kötü sifatli kimseler yani "istiaze duamizda" saydigimiz kötü kimseler bunlarin bir kismi sadece, ve bunlar icine koyulsunki, iyi ve salihler ve müminler cennet denen yerde felah bulsun, cünkü cennete akrep gibi birşey girse, herkesi soksa, oraya cennet denilirmi? nerde kaldi oranin cennetligi o zaman degilmi? öyleyse cehennemin yaratilma sebeb,i işde müminler ve salih ve iyi huylu kimseler rahat etsin diye, müminden kasit iyi kimseler ferah bulsun diye, yoksa cennet denen yerde kötülerde barincaksa ne manasi kaldi cehennemin ve cennetin yaratilmasinin degilmi? öyleyse saidi nursi "Cennet ucuz değil, cehennem dahi lüzumsuz değil." demiş ve bu sözle bu bahsida kapatiyoruz.

---oOo---

Başka bir mesele "Ruhun genişlemesi"

Denilirki bazi evliyalarin, kabrinden kirk fersah doguya, kirk fersah batiya ,.... şefeat yetkisi verilir denilir, yani adam yetki sahibi, KIRK fersah yakinina geleni manen görüyor, ve manen yani maneviyatta yardım ediyor demekdir bu, korur gözetir faydali şeyleri bildirir,... ilham ve rabita yoluyla.

Başimizdan gecen bir olayi bu konudaki ilk deneyimimizi sizlere anlatalim:
Nakşi takitanin mensubu olduk, aradan baya zaman gecti, ve günlük vird ve zikir cekiyoruz, ve ben günde 21 000 Allah zikiri sinirina geldim,onun emmareleri görülmeye başladimi, zikrini biraz daha yükseltiyorsun, ve ordan ötede artik letaif zikri cekiliyor, ve ben ilerisini ögrenmek için letaif zikri ceken bir sofiye sordum, letaif zirkrini cektikce insanda ne gibi degişiklik oluyor dedim, dedi o: hani dedi biri misafir gelecek, veya sana dogru geliyor, daha o gelmeden, sen onun gelcegini veya kimiin misafir gelecegini "hissi gablel vuku" ile biliyorsun dedi, bu sadece faydlarindan bir faydaya bir örnek, yine Ekrem abi diye, bir vekil abimiz var, o da dedi: "Kabenin önünde zikrimi cekdim" dedi "kalbim öyle genişlediki, icine bir koyunu kesip atsan, sigacak kadar oldu" dedi, yani ikinci örnek bu da. ve yani his kuvvetin (ruh gücün) genişliyor ve bizim Afyon/Sandikli da "Muradin camisi" ve murat efendinin türbesi vardir, rivayaet olurki: bu mübarek zat a postaci bir mektup getiriyormuş, daha sandikliya varmamiş postaci, bu zaatta minareden ezan okumaya cikmiş, gelcek mektubundan haberdar olunca, "hissi gablel vuku" bilir ve minareden elini uzatip, postacidan mektubunu almiş diye rivayet ederler. yani ha Ekremin kalbinin genişlmesi, ha muradin efendinin elinin uzmasi, ayni şey yani, işde yine kevni boyutta anlatirsak bunun misalini, yani güneş öyle genişliyorki, bize onun işigi 8 saniyede ulaşiyor diyor bilim admlari, ve bizi aydinlatiyor, yani güneşin eli bize uzaniyor demek gibi yanii. işiklari partikülleri uzaniyor. yine süreyya yildizi öyle bir yildiz ki, onun ruhu ta bize kadar ulaşiyor, öyle genişlemişki, o bizden haberdar, amma onun bizden haber almasi nasil güneşimizinki bize ulaşmasi sekiz saniye sürüyorsa, süreyyanin ulaşmasi icinde, bir süre var, amma öyle genişlemişki kainatin bir ucundan bize dokunabiliyor, ve istedigini istedigi uyariyi yapabilir, ve bak sagina, bak soluna, bak falan yerde para var, filan yerde iş var, ve kendinin uzandigi noktalardaki faydali biligileri, ve uyanik olan, onun dokundugunu bilen, uyanik firasetli kimslere deyiverir, degilmi? yani süreyya. yine şira yildizi böyle, andromeda da böyle, öyle olunca insan işde ruhunu kuvvetlendirirse zikir ve taatlerle , uzakligi süreyyada olsa, elini dünyaya uzatabilir, ve muradin veya "Murat" dede gibi yani. ve öyle olunca Hz. Muhammed (S.A.V.) önceki yazdimgiz hadisde ne dedi

Önümdeki bir aylık yola kadar (düşmanlarımın kalbine) korku (salmam) için bana yardım edildi ve bana şefaat (etme hakkı) verildi."
o zamanki hali ile, yani bir aylik yol kadar ruhu genişlemiş Muhamed mustafa efendimizin, yani o öyle hem bir aylik yola sinyal yollayabiliyor, hemde ordakilerden haberdar olmaya başliyor, yani muhammedin letaiflerinin calişmaya başladigi zaman demekdir, bu demekde. Ve bugün ise güneşimizde burdan süreyyaya kadar uzanabilmekde, yine yani Miladi 571 den cikip 2016 lara uzanabiliyorl muhamed diyoruz. bize faydasi ve şefaati haala her herzaman dokunmakda, insanlari haala teerbiyet edip, müslüman ve iyi kimseler arasina katmakda,
gecen gün bir Yabanci filmden bir parca seyrettim, hirisistiyan bir insan diyor ki "insan iki kere ölürmüş, biri son nefesini alip verince, bir digeride ismini son bilen bu dünyadan göctügünde " diyor, yani işde biz salavat getirip muhammed dedikce, muhammedin nuru sag, ve bizlere şefaat etmeye devam edecekdir, ne zaman insanlar, Allahi ve peygamberleri unuttu, o zaman onlarin faydalari ve şefaatleri ulaşmaz oldu, yol gösteremez oldu demekdir, ve yeryüzü eger işde duman ile kaplanarsa, o matrix filimindeki gibi, işde onlarin faydalari artik insanlra yol göstermez olur .

ve kiyamet almetlerinden olan "DUHAN" yani dumanin cikmasida budur, yani semanin, kafirlerce, veya bizlerin yanliş uygulmalari ile, dumanla ve zararli gazlarla kaplanmasi, ve böylece peygamberlerin nurunun fayda vermez olmasi. tam ahmaklaştirma operasyonu, herkesin uykuda yaşayip, birde kendini uyanikin sanmasi gibi birşey, cünkü sema duman olunca dünya karanlikda kalcak, ve insanlar sadece uykuda yaşayacaklar, cünkü uiykudaki yaşayan insanin lambaya ihtiyaci yok, cünkü onun lambasi kendi icinde var zaten, yani yine diyod ve idiyotlar sistemi yani insani insalikdan cikarinca ahmet Hulusi ve Adnan okrtar gibiler, insan sadece data diye inandirinca, böyle ahmkca bir inaniş insanlari böyle bir felakete sürükleyecek.

Ey Rabbim, Duhan cikdiginda, duhanin şerrinden, müminlerini, onlarin icinde bizi, ve ehlimizi, ve cemaatimizden olanlari sen koru.

---oOo---

أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne, Amiyn.

Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 1 Haziran 2016 Cumartesi

Original Kar © glan

Etiketler : islami-Resimler, islami Levhalar ,V220220160440,arapca yazili,duvar süsleri,Kuran-i Kerim,kuran,tesbih,tasavvuf,peygamber,din,Allah,kitap,sünnet,ahirzaman,mehdi,karoglan,hoca,müftü,diynet,mustafa islamaoglu,cübbeli ahmet,naksibendi,menzil,gavs,seyyid,Abdülbaki,seyyid saki,erol,seyyid fevzettin,semrerkand tv,ahiret rehberi,dinimiz islma,enever ören,ihlas,osman ünlü,osman nuri toppas,arif arslan,fetullah gülen,saidi nursi,nurcu,nur talebesi,nur,ziya, muhammed, mustafa,S.A.V,efendimiz,hadisi serif ,Hz.,alehiselam,bismillah,la ilahe illallah,Nihat,hatipoglu,hatiboglu,nihat hatipoglu,nihat hoca,abdurahman önül,ilahiler,ilahi dinle,indir,free downloaden,bedava indir,Dursun Ali Erzincanlı,Dursun Ali, Erzincanlı,Dursun, Ali, Erzincanlı,muhyiddini arabi,vahdeti vücud,nefsi raziye,nefsi mutmainne,mümine,hanim bacim,nefsi mülhime,satiyorum,ariyorum,arkadas ariyorum,aliyorum,satilik,ilanlar,web,hosting,doamin,webmaster,webdizaynir,grafiker,microsoft,mustafa karatas hoca,karatas hoca,mustafa hoca,elmalili,mehmet akif,erbakan,necmettin,milli görüs,fatih erbaka,demet akalin,Hira,HIRA,sevr,kabe,mekke,medine,zemzem,tesbih,kuran,hurma,FUIKIH,namaz,namazduasi,büyü,sihir,sihir nasil yapilir,sihir nasil bozulur,büyücü hoca,yildizname,falci,memis hoca,Caner Taslaman,serat Ahmet tan,hamza,Caner hoca,Muhammed Rasid Erol,Abdülhekim el hüseyni,yarbay mehmet,almanya vekili,yarbay hoca,seyyid mübarek,haznevi,mehdi,ahirzaman,kiyamet,kiyamet alametleri,Basagacli,Sandikli,Afyon,afyonlu,Türkiye,Türkiye bayraklari,bayrak butonlari,flatcast,radyo,radyo temalar,TC,23 Nisan,19 Mayis,Cumhuriyet bayrami,Genclik ve spor bayrami,30 Agustos,10 Kasim,atatürk,mustafa kemal,Türk,Turk,Turkey,kirmizi,yesil,sari,mavi,turuncu,siyah,pembe,mor,beyaz,white,black,green,red,orange,blue,violet,yellow,grau,braun,Mr,Matrix,Hz.Nuh,Hz. ibrahim,Hz, isa,Hz. meryem, Hz. Musa,hiristiyan,müslüman,yahudi,cami,mescid,namz,oruc,hac,zekat,sadaka,nafile,dua,dualar,esmaülhüsna,havas,havas hoca,vefk,arapca,türkce,deutsch,english,button,radyo kur,sayfa,ac,forum kur,domain satin al,forum satin al,ibrahim Tatlises,Orhan Gencebay,Merve Özbey,Niran ünsal,Ferdi Tayfur,Rihanna,Beyonce,mily cyrus,kate linn,biranna,INNA,inna,indila,Gülben Ergen,Aynur Aydin,Okan bayülgen,Zaga,beyaz,beyazit,komik,ilginc,kedi,köpek,irem derici,Hande Yener,Kadir inanir,cüneyt Arkin,baris manco,Kurtlar Vadisi,muhtesem yüzyil,osmanli,pelin cit,özge,zahide,Tarkan,murat boz,acun,hadise,Ebru gündes,