Hakkalyakin Forum

Full Version: iki kişinin üçüncüsü Allah olursa (Kar©glanin 2 Ocak 2018 Vaazi)
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.

iki kişinin üçüncüsü Allah olursa

(Kar©glanin 2 Ocak 2018 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

lâ tahzen innallâhe meanâ

Meali :

Korkma! Allah bizimle beraber.

Sadakallahul Aziym TEVBE Suresi 40. ayetten Pasaj

أَلَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ يَعْلَمُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الْأَرْضِ مَا يَكُونُ مِن نَّجْوَى ثَلَاثَةٍ إِلَّا هُوَ رَابِعُهُمْ وَلَا خَمْسَةٍ إِلَّا هُوَ سَادِسُهُمْ وَلَا أَدْنَى مِن ذَلِكَ وَلَا أَكْثَرَ إِلَّا هُوَ مَعَهُمْ أَيْنَ مَا كَانُوا ثُمَّ يُنَبِّئُهُم بِمَا عَمِلُوا يَوْمَ الْقِيَامَةِ إِنَّ اللَّهَ بِكُلِّ شَيْءٍ عَلِيمٌ

Bismillahirrahmenirrahim

E lem tera ennallâhe ya’lemu mâ fîs semâvâti ve mâ fîl ard(ardı), mâ yekûnu min necvâ selâsetin illâ huve râbiuhum ve lâ hamsetin illâ huve sâdisuhum ve lâ ednâ min zâlike ve lâ eksera illâ huve meahum eyne mâ kânû, summe yunebbiuhum bi mâ amilû yevmel kıyâmeti, innallâhe bi kulli şey’in alîm.

Meali :

Allah’ın göklerde ve yerde olan herşeyi bildiğini görmedin mi? Üç kişi arasında gizli bir konuşma olmaz ki, onların dördüncüsü O (Allah) olmasın. Ve beş kişi (arasında gizli bir konuşma) olmaz ki, onların altıncısı O (Allah) olmasın. Ve bundan daha azı veya daha çoğu, nerede olurlarsa olsunlar, mutlaka O (Allah), onlarla beraberdir. Sonra kıyâmet günü, yaptıklarını onlara haber verecektir. Muhakkak ki Allah; herşeyi en iyi bilendir.

(Sadakallahul Aziym MUCÂDELE Suresi 7. ayet)
---oOo---
Sevr Mağarasında
Hz. Ebû Bekir, "Yâ Resûlallah" dedi. "Onlardan birisi eğilip de ayaklarının dibinden bir bakıverse, bizi görür."
Ebu Bekre itafen
Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Yâ Ebâ Bekir, iki kişinin üçüncüsü Allah olursa, sen âkibetin ne olacağını zannediyorsun? Yakalanacağımızı mı sanırsın?"

( Hadis-i Şerif , İsfahanî, Delâil, s.278 )

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

Ey Mehdi askeri, bu resimlere bak, ve hayatinda, bu günlerin uzadigi, en uzun ve iyiligin galip oldugu 21 haziran, batmayan güneşler vaktine kadar, uymaniz gereken yeni kural, her amelinizde, işinizde sözünüzde, fiilinizde, yazinizda, resiminizde, duruşunuzda, hep 3 lünün 1. cisi olmaya calişin, yani Rahman cibilliyatini kapmaya calişin, er gibi insan, adam gibi adam, erkek, man, eril 3 ün 1 i

[Image: iki-kisinin-ucuncusu-allahdir.png]

Paralel park ve ortadaki yeri kapan, zor adam, ve adam, yani erkek, rahman tabiati yani iki arabanin arasina giren, rahme, araba rahimine giren.
[Image: Paralel_park.gif]

Vertikal park ve ortaya parkeden ve er yani, adam kolay adam, düz olarak, geri geri degilde, düz vertikal park edince, kolay park, kolay adam, amma yinede adam, erkek, man, rahman tabiati, amma bugün Ocak ayinin ikisi, 1den sonraki 1in icine girdiği; rahmin 1. yan ceperi yarin Ocak ayinin ücü Ocak3 ve yan ücüncü ceper, dah dogrsu ikinci ceper, yani dişi woman, femin, dişil, rahim tabiatli kimse , 1 Ocak ise yarişi kazanan, bir, eril, rahman, tek olan, Allah olan, rab olan, 1 ler makamini kapan insan.

[Image: Vertikal-Park.gif]

[Image: 3uen-biri.png]

ve ücün birini alirsin işarerti yani, yada "babayi alirsin" vermem sana öyle erkekligi, babayi alirsin, hani parki kapinca, seninle iddahlaşana yapilan, veya yapilcalk işaret, evet küfür amma, dogru bir küfür, babayi alirsin, yada daha başka şekiileride var, amma buraya eklemedim onu, yani "nah alirsin" işareti, 3ün biri, yani rahmani kapmak, amma kapamazsanizda üzülmeyin, bir dahaki yarişda, daha gayretli olun, bir firsat daha gecerse elinize, onu degerlendirin, mesela köpek haliniz dişi olduysa, mesala en azinda sogan hailiniz bile olsa, er olmayi, erkek olmayi tercih edin, cicege polen olmayi kapin, yine kelebek haliniz dişi ise, ari halinizde er, işci ari olmayi secin. ve bu taaa dedimya 21 haziran a kadar bütün mehdi askerine görev, yarişin aranizda, kim rahmani kapapacak, kim babayi alcak, yani rahim olcak, yani iki park eden rahim duvarinin icine girip, parkeden 3. ortadaki parki kapan araba olmak. arabanin erkegi olurmu, işde o ortaya parkeden at yada araba RAHMAN VE ER VE ERIL, Yandakiler dişil femes, femin, bunu dedik diye insanlar, kadin olsun erkek olsun, yanlara parketmekden kacacakdir. amma öyle degil, nasip meselesi, Bazisi rahim olmayi sever, ve derki cocugu olmasini isterse, bir KIZIM olsun istiyorum der. yani femin, bazisi ise erkek cocuk ister. yani bunlar tercihe münhasirdir. siz erkekligimi seviyorsunuz, dişiligimi, dişilikde kötü degil. benim, imam hatipde, Rasül köylü, Ahmet Öztürk diye bir sinif ve sira arkadaşim vardi, o derdi : şansimiz olsaydi zaten, anamizdan KIZ dogardik derdi, cünkü bazı kadinlar şansli, ev hanimi, koca getirir yer icer ,koca getirir giyer, koca götürür gezer, o yani hususi şöfer, hususi terzi, hususi aşcisi olan insan gibi, yani şansli möööler, yani öyle olunca, size her ne kadar rahmanligi kapin desemde, bazıları rahim olmayi daha çok sevecekdir, hayata bir sifir önde başlamak gibi, yani tercih meselesi, haydi yarişin şimdi 21 haziran a kadar.

-------------------
[Image: 1-cin-hafta-vazi-konu1-700binyorungeli-element1.jpg]

Merhaba, size bir tefekkür sorum olcak, yardimci olurmusunuz, Ben internetin Karoglan Hocasi, Raşit Tunca, Dün geece tuvaletimin camindan ayi (Kameri) gördüm, ve bana bir puzle verildi ki, ama bazı parcalar eksik, birkac kişi ile istişare ettim, amma cözemedim, birde sizinle istişare etmek istedim, kainat Hz Ademin süretinde, ve kainat yediyüzbin ayri katmanli elektron yörüngeli bir element demişdik, en son vaazda, amma işde bunlardan ay (kamer) en icde, en kücük yörünge, ve ay 29 günde devir ediyor, 14 gün arti tarafa 14 gün eksi tarafa, yani 14 gün rahmanlik yapıyor, dişa dogru, büyüyor, 14 gün ice dogru kücülüyor. ve bir üst dünya yörüngesi, dünya ise güneşi 365 günde devir ediyor, amma alti ay sicaklik artiyor, gündüz uzuyor, işik cogaliyor, 6 ay ise ters istikamette gidiyor, yine rahman hali, rahim hali ile, ve ikinci alti ay ise sicaklik düşüyor işik azaliyor, gece ve karanlik uzuyor. bir üsttede güneş var, ve insan ömrü, bir insan yani insan ömrü ortalama 70 sene (25000 gün ortalama) ve ay 10 lu dünya 100 lü cünkü 365 gün bir deviri, insan binli, cünkü 60 sene binli bir gün (25000 gün ortalama) eder, ve yaş 35 yolun yarisi, yani 35 yaş, yada peygamber ömrü ile, kirk yaş yolun yarisi, ve tam dolunay, olgunluk, ondan sonra yavaş yavaş rahimlik ve ihtiyarlik, cökme ice dönme, ve onun bir üstünde güneş var, güneş ise, insan eger binli ise, 10lu ,100lü, 1000li, ve 100binliye geldik, güneş 700 000 li olabilir, ve yani atomunun cekirdegi etrafinda, yediyüzbin senede dönen bir güneş var, güneşimiz var demek olur gibi, yani insanin üstünde ise, cinler var, ve cinlerin ömrü yediyüzbinli, ve ateşden yaratilanlar, ve güneşde yaşayanlar, ateşde yaşayanlar, ateşi oluşturan elementler, oda güneş hidrojen ve helyumdan oluşuyor yani, acaba buldummu cözdüm galiba, amma yinede sorayim sorumu, ondan bir üst şeytanlar var, cinden üstün, şeytan taifesi, ve onlar ise, yani diyorki ona Allah, "kiyamete kadar müsadelisin." yani öyle olunca, imami rabbani telfaffuzu ile bu muhammed ümmetinin ömrünü tarif ederken "Benim ümmetimin ömrü 1500 seneyi pek geçmeyecek." hadisini rivayet etmiş. öyle olunca kainatin ömrü ise şeytanlarin ömrü ile eş deger olabiilir, ve bir diş elektron ise, şeytanlarin bulundugu daire, ve elektron yörüngesi, dönüşler bir devirleri, ömürleri kainatinki ile ayni, ve onlarin cani, tam kiyametten önce alincak. ve mesala karga beşyüz sene yaşiyor, ve 500 sene carpi 365 gün, ve karga denen kuşun yörüngesi sistemde, bir devirini 182500 günde yapıyor demek olur, ve öyle olunca yine bir KESTANE: 200-500 yıl yaşar. ZEYTİN: 2000 YIL (Hz isa ). KAYIN: 900 yıl. ÇINAR-1000. SEDİR:1000.anlatabildimmi, yani Adem atamizin sistemi, yada kainatin tamami, ic ice yörüngeler halinde, ve her yörünge, bir sistemi anlatiyor, ve ya icde rahim halinde, yada rahman halinde yada dişda, kainattaki gezegen ve güneşler halinde, icde hayvanlar insanlar bitkler taşlar topraklar elementler gazlar halinde. Sana burda soru : insanin üstündeki sistem cinler, ve cinler ise yediyüzbinli yörünge yahut 900 binli yörünge olabilir, peki bu ömrü yediyüzbin yada dokuzyüzbinde tamam eden ne varki, onlara cinler taifesi diyelim, işigin ömrü 300 bin mesala, ateş ise cinlerin maddesi, yani yayilma hizi radyasyon falan olabilirmi yahutta yukarda dedigim gibi, bir hjidrojen partilülünün ömrü bize ulaşinyaca kadar, yani güneş parcaciginin ömrü yediyüzbinli, yada dokuz yüzbinli olabilirmi acaba, mesala cin nedir bir canli ve oda sistemdeki bir yörüngeyi temsil ediyor ve elektron yörünge sistemi, carkdaki ondan üstte şeytanlar var, ondan da üstte melekler var, bu haftaki vaazin bir konusu bu ama puzzlede bir boşluk var, bunuda bizim cözmemiz murad edildi, bir tefekkür edip, cevap yazarmisiniz konuya, senin bu konuda fikrin nedir?

[Image: Egrimi-Hayirli-dogrumu-daha-hayirli.jpg]

Eğrimi Daha Hayirli, yoksa Doğrumu Daha hayirli, Yaz mi Daha Hayirli, yoksa kışmı, Erkekmi Daha Hayirli Kadinmi - Gecemi daha hayirli Gündüzmü

(Karoglan Sözü 02.01.2018 )

"Fazla Eğri olma, Çivinin egrisi duvara tahtaya gecmez ki, seni yeniden dogrultmak lazimki, yeniden Çakabilelim, Fazla dogruda olma, seni Eğerlerde, Annat Tirpan orak yaparlar, cünkü Harman hasat ederken kullandigimiz, Annat tirmik TIRPAN orak hepsi biraz egri olmali ki, hasat edip bicebilesin, ve nice egriler vardır ki, dogrulardan daha çok işe yarar haldedir.

(Karoglan Sözü 02.01.2018 )

Güzelmi Hayirlidir? Çirkinmi?

Kabil Güzel daha üstün dedi, güzeli secdi, Katillerin babasi oldu, Habile Çirkin kaldi, oda alamadi, mazlumlarin babasi oldu, sen sen ol, sana tayin edilene razı ol, yusuf züleyha ya razı olmadi, Züleyha dedi sen benimsin dedi, haydi halvet edelim dedi, yusuf dedi hayir sen benim olamazsin, ben rabbimden korkarim dedi, sonunda döndü dolaşdi zaman gecdi, onu zindana attiran kadini hanim olrak aldi kabuil etti, ayrilan nasibinden secilenden razı oldu, züleyha kadin annemiz oldu, firavundan düşme ikinci el bir araba gibi, ikinci el dul kadin, yine muhammed iki cihanin habibi, dul kadin hatce ona yar oldu, sabretti oda sevdi razı oldu, taptaze Ayşeye erdi, o zaman hayir nerdedir?

كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِتَالُ وَهُوَ كُرْهٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تَكْرَهُواْ شَيْئًا وَهُوَ خَيْرٌ لَّكُمْ وَعَسَى أَن تُحِبُّواْ شَيْئًا وَهُوَ شَرٌّ لَّكُمْ وَاللّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ

Bismillahirrahmenirrahim

Kutibe aleykumul kitâlu ve huve kurhun lekum, ve asâ en tekrahû şey’en ve huve hayrun lekum, ve asâ en tuhıbbû şey’en ve huve şerrun lekum vallâhu ya’lemu ve entum lâ ta’lemûn

Meali :

Allah sizin üzerinize ölmek ve öldürülmekde yazdi, Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerdir. Ve (bütün bunları) Allah bilir, siz bilmezsiniz.

(Sadakallahul Aziym BAKARA Suresi 216. ayet)

Kabilin hoşuna güzel kadin daha yakin geldi, onu tercih etti, amma onun için hayirli olmadi, kendi cehennemini secmiş oldu, habil da mücadele etmedi, o da daha dünyada cehennemi tatdi, ve halbuki hayat sermayedir , cünkü insan delaletde bile olsa, ömrü oldugu müddetce, firavuna giden musa ve harun elciler misali ile ümiti bitmez, bir hayir amel edip Allah in onu sevmesi sonucu, hidayete erebilir, ve umut vardır. oysaki ölen iinsanda bu umut bitmişdir, ve habil mücadele etmemekle, kendince hakli idi, ve amma ömür sermayesini kaybetti, peki ömründe kazanmayan, tasarruf etmeyen, ahirette ne harcayacak ki, ömür ahirete azik toplama yeridir.

Dünya âhiretin tarlasıdır.

( Hadis-i Şerif , Deylemi)

Dünya için, dünyada kalacağın kadar, ahiret için, orada sonsuz kalacağına göre çalış! Allahü teâlâya, muhtaç olduğun kadar itaat et! Cehennem ateşine dayanacağın kadar günah işle!

( Hadis-i Şerif , Marifetname)

Ahiretin sonsuz olduğuna inananın, yalnız bu dünyaya sarılması, çok şaşılacak şeydir. Yalnız dünya için çalışana, yalnız dünyadan nasibi gelir, işleri karışık, üzüntüsü çok olur.

( Hadis-i Şerif , Marifetname)

وَمَا الْحَيَاةُ الدُّنْيَا إِلاَّ لَعِبٌ وَلَهْوٌ وَلَلدَّارُ الآخِرَةُ خَيْرٌ لِّلَّذِينَ يَتَّقُونَ أَفَلاَ تَعْقِلُونَ

Bismillahirrahmenirrahim

Ve mâl hayâtud dunyâ illâ leibun ve lehvun, ve led dârul âhiratu hayrun lillezîne yettekûn(yettekûne), e fe lâ ta’kılûn

Meali :

Bu Dünya hayatı(Bu gününüz) bir oyun ve eğlenceden başka bir şey değildir. Ahiret yurdu (Gelecek Hayatiniz), takva sahipleri için elbette daha hayırlıdır. Hâlâ akıl etmez misiniz?

(Sadakallahul Aziym EN'AM Suresi 32. ayet)

Eger gercek olan sadece ahiret yurdu ise, o zaman dünyada yaşamanin, calişip cabalamanin anlami nerde? ve adamin bir tanesi "Allahim bana ahirette güzellik ver" diye dua ediyordu, muhammed duydu, hayir öyle deme, De ki : " Rabbim bana bu dünyada da güzellik ver, ahirettede güzellik ver." de dedi.

"Ey Adem oğlu sen Allahın azabına takat getiremezsin. Onun için “Rabbena âtina fid-dünya haseneten ve fil-âhireti haseneten ve kına azabennar” demelisin.

( Hadis-i Şerif)

رَبَّنَا آتِنَا فِي الدُّنْيَا حَسَنَةً وَفِي الآخِرَةِ حَسَنَةً وَقِنَا عَذَابَ النَّارِ

Bismillahirrahmenirrahim

rabbenâ âtinâ fîd dunyâ haseneten ve fîl âhirati haseneten ve kınâ azâben nâr.

Meali :

Onlardan, “Rabbimiz! Bize dünyada da iyilik ver, ahirette de iyilik ver ve bizi ateş azabından koru” diyenler de vardır.

(Sadakallahul Aziym BAKARA Suresi 201. ayet)

بَّنَا اغْفِرْ لِي وَلِوَالِدَيَّ وَلِلْمُؤْمِنِينَ يَوْمَ يَقُومُ الْحِسَابُ

Bismillahirrahmenirrahim

Rabbenâgfirlî ve li vâlideyye ve lil mu’minîne yevme yekûmul hisâb.

Meali :

“Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana babamı ve inananları bağışla.”

(Sadakallahul Aziym İBRÂHÎM Suresi 41. ayet)

Eger bu dualar yanliş olsaydi Namazlarda okumak sünnet olurmuydu?

Rabbena Atina Duası Rabbenağfirli Duası Hangi Zamanlarda Okunur?

Bu dua, genel olarak her zaman okunabilir. Kunut dualarını bilmeyen, öğrenene kadar bu duayı okuyabilir. Cenaze namazında, ölü için okunan duayı bilmeyen, bu duayı okuyabilir. Namazda salli bariklerden sonra dua okumak sünnettir. Bu duaların en meşhuru Rabbena Atina duasıdır. Vakit namazlarında oturuşlarda Allahümme Salli ve Allahümme Barik dualarından sonra okunur. Namazlarda Rabbena duasının okunması sünnettir. Okunmadığı takdirde namaz bozulmuş olmaz. Ancak sünnet sevabı kazanılmaz. Rabbena duası, cenaze namazlarının üçüncü tekbirinden sonra okunması gereken duaları bilmeyenler için o duaların yerine okunabilir.

Her zaman dua edişimizde aklımıza kendimize dünya ve ahiretimize yarayacak şekilde layıkıyla güzel kelimeler gelmeyebilir.Onun için bu duayı her dualarımızın ardından okumalıyız.Böylece hem dünya hem de ahiretimizi ilgilendiren güzelliklere sahip olmuş oluruz.
Peygamber efendimizin en çok okuduğu dua Rabbena âtina duasıdır.

"Duanın efdali, dünya ve ahirette Rabbinden af ve afiyet istemektir. Affa ve afiyete kavuşan, dünya ve ahirette kurtuluşa ermiştir."

( Hadis-i Şerif , Tirmizi)

إِنَّمَا يَخْشَى اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاء

Bismillahirrahmenirrahim

innemâ yahşâllâhe min ibâdihil ulemâu

Meali :

Kulları içinde ancak alimler, Allah’tan (gereğince) korkar.

(Sadakallahul Aziym FÂTIR Suresi 28. ayetten pasaj)

Mesela sana bir örnek ile Elma diye bir bitki var, bu bitkinin cekirdegini topraga dikince, seninde Topragi elmaya ceviren bir fabrikan olmuş oluyor.
Yine Mesela Kayisi diye bir agac veya bitki var, onunda cekirdegi var, ve sen bahcene kayisi cekirdegi dikip, bakimini yapinca, yine seninde Topragi Kayisiya ceviren bir fabrikan olmuş oluyor. düşün eger o cekirdek olmasaydi, sen binler sene ugraşsaydin, ne topragi elmaya cevircek bir fabrika, nede topragi kayisiya cevircek bir fabrika kurabilir ve öyle bir Teknolojiye erişebilirdin, halbuki Hak Teala, bunu cennetten alip gelip, dünya da dikilmesini sağladı, ve artik cennet meyvasi dünyada topragi elmaya ceviren bir fabrikamiz var, hem bu bir tane degil, birde her elma fabrikasi yine, kendi gibi binler fabrika kurabilcek binler cekirdegide ayni anda imal ediyor. sen fabrika kursan, peki senin fabrikan, kendi fabrikasini bir de klonlaycak, kopleyecek, ayni fabrikadan kurulmasini saglayacak, Sıkıştrilimiş birde elma fabrikalari üretcek bir teknolojiye erişebilirmiydin, şayet bunu rabbimiz ikram etmiş olmasaydi. yani bunlari görüpde "Allahuekber" Rabbimiz büyüksün dememek eldemi peki. hani Hasan Kaçan vardiya ekmek teknesi dizisinde baba büyüksün diyorlardiya, yani Allahin bu mucizelerini bereketlerini gören birisi, ancak gercek alimlerdir, o nun bu harika fabrikanin daha mucizevi binler gizli halini, ancak hakkiyla gercek alimler anlayabilir, ve hakkiylada rabbinden, onlar korkar. ve namazda Allahu ekber denince, bunun elleri kulaklara kadar kaldirmak olmadigini, ancak onlar farkindadir, yoksa kulaklara kadar elleri kaldirmak bilmem kulak memesine degdirmek işin fasa fisosu, bu ancak rabbimizin, her an ayri demde ayri bri yartatişda, yeni bir sanatini icra ettigini görüp, ondan bu sanatin mucidindende hakkiyla onlar korkar. ve Rabbim Allahim büyüksün derler. oysaki halk elma yer, armut yer, birgünde demez, Allah bu topragi nasil oluyorda sulu armuta ceviriyor bize böyle? tatli rizik haline getiriyor demez, bir kere bile tefekkür etmez, yani öyle olunca yillardir uyuyan insanlik ve rabbimizin kudretinin ilminin büyüklügünü kebir ve tek ve yegana büyük "EKBER" oldgunu idrak etmek ancak ilim ile olur, ilim sahibinede alim denilir, ve eger bir alim gercek alimse, onun Allah a iman etmemesi düşünülemez, yoksa eger sahte bir alimse, bu eşsiz sanata kör bakar, onu bunu kopyeleyip, rabimizden caldiklarini ben buldum ben yaptim diye hirsiz tilkilik ederde, rablige kalkar. halbuki bütün fiiller ondan gelir yine ona gider, ve öyle olunca, ben ise bu ilimlere nasil sahip oluyorum, yahut bu alimler bu ulvi tefekküre nasil vakif oluyor, o da sen gibi ve aynen ben gibi, peynir ekmek, tarhana corbasi, elma armut,.... yiyoruz. nasil oluyorda benim yedigim ayni elma armut peynir ile ben bu tefekküre varirken, ayni elma armutu yiyen diger adam zerre ayikmiyor. ve Allaha tapacagi yerde, bir de isyan edip, Allah i yok sayiyor, fark nerde peki, işde fark : nasil bir elmayi nereye diksen, elma fabrikasi olup o yeni elma ve elma fabrikalari üretiyorsa, ben ve alim kimseler dahi, ayni elma gibi, armut gibi, yahut oksijen gibi, altin gibi, ayri bir türüz, cünkü benden de yaratan bir cift yaratmiş, ezvac halinde, ve benim fabrikada işde, ayni senin yediginden yesemde, benimki böyle bir meyva ve ilim ve tefekkür meydana getiriyor, ayni bahcenin topragindaki iki daldan, elma dali topragi elmaya, portakal dali ise, yani diger bir avuc topragi, portakala cevirdigi gibi, benimkide böyle, senide benide hayret makamina cikaran bu ulvi tefekküre götürüyor elhamdülillah. ve sen hased edip, ve beni cahil sofulardan sanma, ve sende niye yok diye diyerekde hayiflanma, sen ben degilsin ki benim üründen verebeilesin. amma işde biz tarikati raşiidi kurduk, ve ilmimizi yaymakdayiz, ve yeni raşidi fabrikalari kurulmasina yardimci oluyoruz, yeni raşidlerin cogalmasina yardimci oluyuruz, sende tarikimize intisab et, desturumuza harfiyyen uy, sende bir gün, raşid ol, ve raşidi bil sen, ve raşid meyvalarina er. yoksa ibrahimler ibraihimden fatmalar fatmadan,Franzlar franzdan, raşidlerde raşddendir, sen ibrahimken raşid olmayada kalkma, muhammed isen, muhammed kal, ibrahimsen, ibraihim kal, ve özünü bozma, sende nefsini terbiyet et ve yolumuza gir ve özünü bul, sende ibrahimsen, sendeki cekirdegi inkişaf ettirki cicek acsin, ve ibrahim ne demekdir sende de o yüze cikip meyva versin azizim.

وَلَا تَسْتَوِي الْحَسَنَةُ وَلَا السَّيِّئَةُ ادْفَعْ بِالَّتِي هِيَ أَحْسَنُ فَإِذَا الَّذِي بَيْنَكَ وَبَيْنَهُ عَدَاوَةٌ كَأَنَّهُ وَلِيٌّ حَمِيمٌ

Bismillahirrahmenirrahim

Ve lâ testevîl hasenetu ve lâs seyyietu, idfa’ billetî hiye ahsenu fe izâllezî beyneke ve beynehu adâvetun ke ennehu veliyyun hamîm.

Meali :

İyilikle kötülük bir olmaz. Kötülüğü en güzel bir şekilde sav. Bir de bakarsın ki, seninle arasında düşmanlık bulunan kimse sanki sıcak bir dost oluvermiştir.

(Sadakallahul Aziym FUSSİLET Suresi 34. ayet)

bu ayetin ulvi manasini anlamayan kimse, kendine bicakla tabancayla gelene iyi davraninca, selam vermek, cicek vemenin onun zarar vermesine engel olacagini saniyor, ve bunun engel olmadiginida görünce, kuran ayetinin dogru olmadigini, yada kuranin sanki masal, yada hikaye olduguna inaniyor, ve Allah a karşi samimiyeti bozuluyor, ve imani sarsiliyor. ve fakat bu ayette anlatilan o degil, cünkü yazin ortasinda portakal meyva versin, yada kişin ortasinda karpuz meyva versin, yada çamda kayisi bitsin diye bekleyen gibi, sana silahini kuşanip gelip, seni öldürmeye niyet edenin, seni öldürmeden döncegini saniyorsan, sana şu kisssa ders olsun.
Kabil güzel kizi begendigini, ve güzel kizin habile verilmesinin yanliş oldugunu, ve güzel kizin kabilin hakki oldugunu iddia etdi. ve Alahdan emir geldi bunun kimin olcagi beli olmasi için kurban adadilar, yine anlamadi, sonra habili tehdit etdi ve habil ise sen Habile vursanda Habil sana dokunmayacak dedi. ve onun bu kötü halini güzellikle karşiladi, eee ne oldu sonuc Kabil davasinda gecip habile dostmu oldu, yoksa kafasin a koca kayayi vurp davasina devam mi etdi? yani olay malum, tabiki habili öldürdü gecdi. yani salaklik din degildir, ahmaklikda din degildir, sen ahmaklik edersen, yanliş zaman, yanliş mevsimde, kar yagsin, baharda yaz gibi olsun, yazin kar yagsin, ve kişinda cicek acsin istersen, olacak olan budur, ne yazin kar yagmasi normal, nede kişin cicek acmasi normal, o halde mucize bekleme ve sen düşmanina karşi tedbirini al, ve tetikde dur, yoksa işde habil olsan elimi kaldirmam diye o ayeti yanliş anlayanin vurarlar başina tokmagi, hic yoluna gidersin, hayat sermayedir dedikya, hayat ancak uyanik olanlarin başarabildigi bir bulmacadir. yoksa salaklar ahmaklar kaybetmeya mahkumdur. sonrada cennet falan bekleme, sen ahmakligi yap, sonrada cennet bekle, o daha büyük ahmaklik.

لَئِن بَسَطتَ إِلَيَّ يَدَكَ لِتَقْتُلَنِي مَا أَنَاْ بِبَاسِطٍ يَدِيَ إِلَيْكَ لَأَقْتُلَكَ إِنِّي أَخَافُ اللّهَ رَبَّ الْعَالَمِينَ

Bismillahirrahmenirrahim

Lein besadte ileyye yedeke li taktulenî mâ ene bi bâsitın yediye ileyke li aktuleke, innî ehâfullâhe rabbel âlemîn

Meali :

“Andolsun! Sen beni öldürmek için elini bana uzatsan da ben seni öldürmek için sana elimi uzatacak değilim. Çünkü ben âlemlerin Rabbi olan Allah’tan korkarım.”

(Sadakallahul Aziym MÂİDE Suresi 28. ayet)

Allah askerlerimi ahmaklikdan korusun

--oOo---

أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve

etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 21 Eylül 2017 Perşembe

Original Kar © glan