Hakkalyakin Forum
Raşidi Tariqatında Vücud Rabıtası - Printable Version

+- Hakkalyakin Forum (https://hakkalyakin.com)
+-- Forum: TASAVVUFİ VAAZLAR DİNİ SOHBETLER (https://hakkalyakin.com/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Forum: TARiKATI RAŞiDi (https://hakkalyakin.com/forumdisplay.php?fid=291)
+---- Forum: Raşidi Tarikatı Genel Bilgiler (https://hakkalyakin.com/forumdisplay.php?fid=292)
+---- Thread: Raşidi Tariqatında Vücud Rabıtası (/showthread.php?tid=2615)

Raşidi Tariqatında Vücud Rabıtası - RasitTunca - 08-03-2018

Raşidi Tariqatında Vücud Rabıtası

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اصْبِرُواْ وَصَابِرُواْ وَرَابِطُواْ وَاتَّقُواْ اللّهَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

Yâ eyyuhâllezîne âmenusbirû ve sâbirû ve râbitû vettekûllâhe leallekum tuflihûn.

Meali :

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ey iman Edenler Allaha yaklaşmak için onunla irtibat kurmkada sabirli veya azimli olun yani gayrert edin yani rabita edin irtibat kurun ve bundada gayretli olun hemn olmadi demeyin deneyin ve sabirla denemeye devam edin, bilirseniz kurtuluş ondandir. yani RABITA kurabilmekdedir.irtibat kurabilmekdedir.

Sadakallahul Aziym ÂLİ İMRÂN Suresi 200. ayet

وَأَعِدُّواْ لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدْوَّ اللّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لاَ تَعْلَمُونَهُمُ اللّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لاَ تُظْلَمُونَ

Ve eıddû lehum mâsteta'tum min kuvvetin ve min rıbâtil hayli turhibûne bihî aduvvallâhi ve aduvvekum ve âharîne min dûnihim, lâ ta'lemûnehum, allâhu ya'lemuhum, ve mâ tunfikû min şey'in fî sebîlillâhi yuveffe ileykum ve entum lâ tuzlemûn(tuzlemûne).

Meali :

Bismillahirrahmenirrahim

ona cagrildiginiz zman yani mehdi sizi cagirdiginda ona kapazteniz ve ve gücünüz neye kdar yetikrorsa onunla ruhi veya menfi olrak baglnati kurun irtibata gecin rabita edin ve  allahin ve sizin düşmanlariniza karşi onunla birlite olun ve cünkü onun Allahi bildigi kadar, siz allahi bilemezsiniz, bu onunla irtbat kurdada sarfedecigniz her bir ameliniz için aynen tiwiterde ve ya facde senin bir arkadaşin twite online degil bile olsa onun hesabina mesaj birkaibildigin gibi o twitereni ve faxcesini acinca size nasil geri dönüş yapiyorsa sizde bu yolda onunl amaddi manevi masden veya ruh yolu ile rabita ve  irtibata gecin ve ve sonunda o size dönüş yapacakdir umulurki unutulanlardan olmazsiniz.

Sadakallahul Aziym ENFÂL Suresi 60. ayet

وَمَن يُطِعِ اللّهَ وَالرَّسُولَ فَأُوْلَئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَيْهِم مِّنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاء وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَئِكَ رَفِيقًا

Ve men yutiıllâhe ver resûle fe ulâike meallezîne en’amellâhu aleyhim minen nebiyyîne ves sıddîkîne veş şuhedâi ves sâlihîn(sâlihîne), ve hasune ulâike rafîkâ.

Meali :

Bismillahirrahmenirrahim

Ve kim, Allah'a ve Resûl'e itaat ederse, o taktirde işte onlar, Allah'ın kendilerine ni'met verdiği nebîlerle (peygamberlerle) ve sıddîklerle ve şehitlerle ve salihlerle beraberdirler. Ve işte onlar ne güzel arkadaştır.

Sadakallahul Aziym NİSÂ Suresi 69. ayet

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

“Mü’min Mü’minin aynasıdır”. Yani TIBDAKi AYNA Nöron fonksiyonu

( Hadis-i Şerif , Ebu Hureyre’den; Selamet Yolları, C.4, S.650)

Sevgili Peygamberimiz (a.s.v.) buyurur:

“ Allah’ın dostları içinde öyle kimseler vardır ki

onlar, Nebi ve Şehid değillerdir. Fakat kıyamet gününde Allah Taala’nın kendilerine bahse-

ttiği lütuf ve makamlardan dolayı Nebi ve Şehidler onlara gıpta ederler.

Ashab: ‘Ya Resulallah! Onlar kimlerdir, haber verir misiniz? Diye sorduklarında; Resulullah (s.a.v.):

‘Onlar, aralarında herhangi bir neseb bağı ve maddi alışveriş bulunmadan Allah’ın

muhabbeti ve rızası için birbirlerini sevenlerdir. Vallahi onların yüzü Nur gibi parlamakta

ve kendileri de Nurdan minberler üzerinde oturmaktadır. İnsanlar korktukları zaman Onlar korkmazlar; insanlar üzüldükleri zaman onlar üzülmezler; buyurdu ve sonra:

‘ Haberiniz olsun! Allah’ın Velilerine asla bir korku ve hüzün yoktur’. (Yunus:62-63)

( Hadis-i Şerif , Ebu Davud, Buyu’ , 76 (No: 3527); Suyuti, ed-Dürrül Mensur, 4, 372; Şevkâni, Fethu’l- Kadir, 2-458 )

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَابْتَغُواْ إِلَيهِ الْوَسِيلَةَ وَجَاهِدُواْ فِي سَبِيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ

Yâ eyyuhâllezîne âmenûttekûllâhe vebtegû ileyhil vesîlete ve câhidû fî sebîlihi leallekum tuflihûn.

Meali :

Bismillahirrahmenirrahim

Ey iman edenler Allah’a ulaşmayı, teslim olmayı dileyenlerAllah’a karşı takva sahibi olmak isteyenler ona yaklaşmayi isteyenler  O’na ulaştıracak vesileler arayin. Ve  o yolda gayret edin. Umulur ki böylece siz felâha erersiniz.

Sadakallahul Aziym MÂİDE Suresi 35. ayet

RABITA : Kelime olarak baglanti demek veya ayni kökden "irtibat" dediginde yine baglanti kurmak, aynen WIFI baglantisi gibi, yine "Raptiye" demek de ayni kökden yani birşeyi bir yere tutturmak manasi vardir, eger kalp için kullanilirsa, kalbi kalbe baglamak, ruh için kullanilirsa, ruhu ruha baglamak,  veya hatta öyleki, el için kullanilirsa, eli ele baglamak olur, kol için, kolu kola  baglamak demek olur

"Deki Ey YAAAR

Yetişenlerin en hayirlisinini ismi ile de ve o sevdginin ismi - ismimi söyle sonra deki : elim onun eli, kolum onun kolu, kafam onun kafasi, ayaklarim onun ayaklari, ve cübbem ve elbisem onun cübbesi elbisesi de, rabita et ve yapmak istediklerini öyle yap, belki derdine dermaaaan oluverir."

Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor:  "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki:

"Allah Teâla Hazretleri şöyle ferman buyurdu:

"Kim benim veli kuluma düşmanlık ederse ben de ona harp ilan ederim. Kulumu bana yaklaştıran şeyler arasında en çok hoşuma gideni, ona farz kıldığım (aynî veya kifaye) şeyleri  eda etmesidir. Kulum bana nafile ibadetlerle yaklaşmaya devam eder, sonunda sevgime erer. Onu bir sevdim mi artık ben onun işittiği kulağı, gördüğü gözü, tuttuğu eli, yürüdüğü ayağı (aklettiği kalbi, konuştuğu dili) olurum. Benden bir şey isteyince onu veririm, benden sığınma talep etti mi onu himayeme alır, korurum. Ben yapacağım bir şeyde, mü'min kulumun ruhunu kabzetmedeki tereddüdüm kadar hiç tereddüte düşmedim: O ölümü sevmez, ben de onun sevmediği şeyi sevmem."

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem RABITA İLE İLGİLİ KUDSİ HADİSLERDE Buyurdular

1-“İnsanı-Âdem’i kendi suretimde yarattım”.

(Buhari ve Müslim’den; Kudsi Hadisler, C. 1, s.172 Ahmed b. Hanbel, Müsned, C. 2, S.244; Gazali, İhya,C.2, S. 417)

2-“İnsan benim sırrımdır, Ben de insanın ”.

(Sırrül Esrar, Seyyid Abdülkadir Geylani)

3-“Allah’ın huyu (Sıfatı) ile huylanınız”.

(Sırrül Esrar, Seyyid Abdülkadir Geylani)

4-“Ne arzım (yeryüzü), ne semam (Gökyüzü) beni ihata edemedi. Ancak Takva sahibi,tertemiz ve Verâ sahibi Mü’min kulumun kalbi Beni ihata etti”.

(Kırk Hadis, Sadreddin Konevi, s.82)

5-“Allah, mahlukatı zulmette yarattı; sonra onların üzerine Nurundan saçtı. O Nurdan kime isabet ederse hidâyet bulur. Her kime isabet etmezse dalâlette kalır”.

(Tirmizi, İman,18 (Hadis No: 2642); Ahmed b. Hambel, Müsned, II. 176.)

6-“Beni gören gerçekten Hakk’ı görmüştür ”.

( Buhari, Tâbir, 10; Müslim, Rü’ya, 11, Dârimi, Rü’ya, 4 (Hadis No; 2140). Nevevi, Sahih-i Müslim Şerhi, 11, 25-26.)

7-“Biriniz Namaza kalkıp kıraata başladığında ancak Rabbine münacaat etmiş olur.Bilsin ki o anda Rabbi, Kıble ile kendisi arasındadır”.

(Buhari, Salat, 39; Beyhaki, Es-Sünenü’l- Kübra 2, 292 (Hadis No; 3592).)

8-Ebu Zer Gıfari Hazretlerinin, Resulü Muhterem (s.a.v.) Efendimizden rivayetine göre Allahu Taâla şöyle buyurmuştur:

“Bir hasene (iyilik) işleyene onun on misli veya daha fazlası verilir. Bir fenalık

edene de onun bir misli verilir, yahut mağfiret ederim. Bana bir karış yaklaşana Ben bir arşın ve bir arşın yaklaşana da bir kulaç yaklaşırım. Bir kimse Bana yürüyerek gelirse, Ben ona koşarak gelirim. Bana şerik (ortak) koşmayan, küfretmeyen bir adam yeryüzünü dolduracak kadar günah ile Bana kavuşsa, Ben onu

o kadar mağfiretle karşılarım”.(Kudsi Hadis’i Müslim rivayet etmiştir.)

9-“Ey dünya! Bana hizmet edene hizmet et, sana hizmet edeni hizmetinde kullan”.

(Kudai, İbn-i Mes’ud (r.a.)’den rivayet etmiştir.)

TELEPATi VE RABITA TELEFONUNU KULLANMAK VE LEVHi MAHFUZDAN OKUMA SANATI

insan konuşurken, veya kuran okurken, dil damakda bir yerlere kendini vea ucunu vuruyor, aynen bilgisayar klavyesi gibi damakda da bir klavye var demek olur bu, ve beynin, dilinin o vurmlari sonucunda, frekans bazinda bir sinyal yayiyor kainata, ve senin kalbin ise hislerin bazinda ayni sinyali, kalpden kainata yayiyor, yine sag tarafinda, kalbin karşisindanda ruhdlardan ruhlara sinyal gidiyor, işde Allah baştaki ayette, "bunu deneyin (Rabita yapmayi irtibat kurmayi) gayret edin diyor, rabita etmeye gayret edin diyor.

Resulullah (sallallahü aleyhi ve selem ) buyurdu ki ;

اَلْمَرْ ءُ مَعَ مَنْ اَ حَبَّ

“Kişi sevdiği ile beraberdir.”

( Hadis-i Şerif )

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اتَّقُواْ اللّهَ وَكُونُواْ مَعَ الصَّادِقِينَ

Yâ eyyuhâllezîne âmenûttekûllâhe ve kûnû meas sâdikîn .

Meali :

Bismillahirrahmenirrahim

Ey iman edenler (ölmeden önce Allah’a ulaşmayı dileyen kimseler)! Allah’a yaklaşmak için sadıklarla beraber olun.

Sadakallahul Aziym ÂLİ TEVBE Suresi Âyet 119. ayet

Bu ayet rabitanin nasil yapilmasi gerektigni anlatiyor, yani kişi sevdigi ile baraberdir ile bu ayet birleşince, sen muhammedi seversen, muhammedleşirsin, kediyi seversen kedileşir, köpek seversen köpekleşir, kurt seversen kurtlaşir, tilki seversen tilkileşirsin,gofret seversen gofretleşirsin, ve yine dedikya "......cübbesi cübbem elbisem." diye rabita et dedik, ve öyle olunca ben turuncu seviyorsam, seninde turuncu giyinmen, kürkümden giymen demek olur, yani nereye gitsen, bu kürk görülünce, önce giydigin benim kükümdesse, ve ben turuncu kürklü bir alsansam, san bakincada ilk aslan akla gelir, bak aslan gelmiş, tilki kürkü ise, bak tilki gelmiş, der insanlar, ve hyvanlar hatta bitkiler, hatta melekler bile. öyle olunca "sari öküzün yaninda duran, ya huyundan ya tüyünden" diyen atalar boşuna dememişler.

öyle olunca rabita ile insan, telepati ile yani,ayna nöron sistemiyle  karşidakine konuşabilir, ona seslenebilir, onun sesinide duyabilir, yine telepati yöntemi ile, aynen nikola tesla gibi, beynindeki elektrigi lambaya aktarabilir, beyin gücü ile yine cocuk dahi dogabilir, ayni yöntem ile, amma Alahin müsade ettigi kimselere sadece, aynin isa yöntemi, meryem ve isa ve mehdi yöntemi ile, yani öyle olunca  gecen dedikki : mehdi öyle bir kimseki hadisde gecen "bazi kimseler, cennetin her kapisindan cagrilcak" dedik yani öyle olunca, taaaaa ayasofya camisini yaptiran bir hiristiyanda mehdiye aşik, taaaaa muhammed zamanindaki bir ayşe bile mehdiye aşik, yine ashabdan birileri, yine hatta erkeklerde dahi aşiklar var, kadinlar kizlar aşik, kişi sevdigiyledir olunca, bugün mehdi dünyaya gelince, onun yaninda ayşeler, ayşe olmuş Hz hacerler hacer, bazi ayşeler ayşegül olmuş, raziyeler raziye, öyle olunca, kim sevmemiş ki onu, ve ona aşik olmamişki, taaaa  isa dan ibrahim vaktine kadar herkes, o son askere aşik, dünya gözellige cevircek olan o adama, o gence aşik, ve öyle olunca bütün rahimlerden, girip dünyaya gelmek ona serbest, öyle olunca, dün ashabdan, isa ashabindan  olan ayasafiye, veya hatta daha ileri gidelim hz havva da, o cocuguna aşik,  yani ayasafiyenin en eski versiyonu hz havva, ve onlar son bir askerin gelecegini dünyayi mutluluga bogup cennete cevircegini duyunca, bunlar havva ile adem navilerine mehdi yazdilarki, taaki mehdi vaktine varabilsinler, ve gelmişlermi evet şimdi binler adem var, binler havva var, ve Eva lar var, yani yine ayasfiyeler var, safiye havva annemizin esas ismidir, öyle olunca,   Havva cennete girme vakitlerinin, onun zamani oldugunu bildiklerinde, ikiside yine ona aşik, öyle olunca, şimdi bir havvadan cocuk yaparsa mehdi, amma bu evlenipde olur, amma bu isa yöntemi ile, ruh babasi olarkda olur, yani öyle olunca havvayi kendine anne etmiş olur bu, sen ey havvanin kocasi olan ahirzman ademi, ve babasi itiraz etme, dün ona ulaşmak demek, cennete varmak demekdi anladinmi, şimdi o vakte ggelmişken, hadi gir cennete denince,  sen kiypitirsan, ben niye onun cocugunu dogurcan, yahut ben niye onun cocuguna babalik etcen dersen, sizin hepinizi bu cennetten sürer cikaririn sonra, anladinmi (:::), bana bütün kapilar acik, yillardir cagirdiginiz aşiklik cektiginiz benin lan dangil, daha ne istiyon, bana bütün kapilar bu yüzden acikken sen kimsinde benim o cennete girmemden ve annem olmakdan kacacan, yada babalik etmekden kacacan, dangil trottel, o bir şerefdir yillardir peygamberlerin bile imrendigi, istedigi bir insandir o, onun yeni kücük parlacalarina anne baba olmak demek,  babasi için, "başkasinin cocgunu kucaga almak demek,  ne demek, istemem ben öyle babalik, istemem öyle annelik" diyenler var. lan trottel, bak eger elma seviyorsan, elmalari pazardan seviyorsan sece sece gidip aliyon, peki onu eken kim, diken, tohumlayan, sulayan kim, sordunmu? sormadin, amma seve seve aldin geldin, yiyon. peki mehdi senin evine bir mehdi elmasi meyvasi dikdiyse, onu sevmeyecenmi, sevmedenmi yiyecen trottel, yine sokakda bir kedi gördün, canin cekti şunu bir seven dedin, cokda sevimli, amma onun anasi kim, babasi kim biliyonmu, bak gitdin sirtini ovazladin kucagina aldin sevdin, ne oldu tahtindanmi düşdün, hatta ben  bu kediyi alcan bunu evimde bakcan,  sevecen besleyecen dedin, kediyi sevebiliyonda, bu mehdi cocugunun, bu kedi kadarmi kiymeti yok lan dangil ,
bazilari cocuk yapar büyüsünde tarlada takkada calişsin diye yapar, yani ona cocuk degil IRGAT lazimdir kari degil IRGAT lazimdir, ve hani deerlerya "eşşek cennetini boylarsin, diye bu IRGAT bekleyen adamin cocugu olcak cocuk, taa yola cikmiş amma, ne olcak, ola ola irgat yada hizmetli eşşek olmak için, yani gidecegi varacağı cennet eşşek cenneti yani, yine birisi dediki onun(mehdinin veya muhammedin) bahcesinin gülü olaydim. onun cenneti mehdinin bahcesi oldu demekdir, bazilari ise işde eşşek besler büyütür, ve o kadar eşşeklige merak sarmayin tabanca kocaman diye, cäünkü kabiz adam demek eşşeklik. niye deyince bir TIRCI tanidigim vardi, dedi "TIR da her gün her saat Irlana sallana git git, dedi barsaklar, aynen cuvala basa basa doldurulan ot cuvali gibi, yediklerin arabada Irlanmakdan press yapiyor yani sıkıştırılıyor yani, insan kabiz oluyor dedi, yani kabiz adamlar, orasi cukur hopla, burasi cikintili ZIPLA ve sallanmakdan, barsaklarindakiler preslenmiş adamlar, ve öyle olunca KABIZ adam iki günde ücgünde  bir ve kocamanca .....  anladaniz degilmi, ve insan ve cocuk için atalar "Sıçtığı bokdan belli olur" derler ya, öyle olunca, sıçtığın neyse sende işde .....
----------------
Yahut yillardir ashab bile ona varmak için yanmiş tutuşmuşken, şimdi mehdiyi bedava bulan bu a h maklar, haşari eşşeklik edip, aynen Eymen in babasi gibi, ben bakman ona diyenler var. s i k dir mina koydmunun uyuzu, inşallah yarin haşari eşşekler olarak haşrolursun, ve sen isteye isteye megerse eşşek cennetini istemişsin ahmak, cünkü eşek siker, ve bakmaz cocuga bir daha yani.

Mehdinin ve isanin meryemin yöntemi ise, mehiye bu yöntemi ögreten ve müsade eden, Allah. meryemin karşisina onu götürüpde, senin bu annen deyipde, sen bundan dogacan deyince, meryem olmaz ben bakireyin dedi salak, dedi mehdide bakire olsan ne yazar, ben senden dogacaksam banane senin bakireleginden, ben icden yirtar yine cikarim, önemli olan benim o cennete rahme girmem zaten, Allah beni alip gelip meryemin icine kutsal ruhu koyduysa, hemde kIZ oglan KIZ kutsal bakire meryeme, sen dangil ikinci el, ücüncü el kadin, bize anneligi cokmu gördün, dangil trottel, o cocuklarini kürtaj ettiren aldiran öldürtenlere sözüm,  ama mesela sen kim oldugunu bile tanimadigin falancanin dikdgi,  ignesiyle sikdigi elbiseyi giyersin, benim cübbem  benim evlatalarima annelik sana agir gelir haaaa, degilmi trottel,   ben  hem idrisin hem ilyasin hem HIZIRIN hem isayin hem mehdiyin   desemde inanmazsin degilmi?
ve mehdiyi öyle sevdilerki birsi dedi onun vaktinde olsadimda onu seven biriside ben olsaydim oldumu oldu, birde dedi onun sevdigi biriside ben olaydim dedi olmud oldu,bvirde dedi kapi komşusu ben olsaydim, oldumu oldu biris ebenim oglum olsaydi oldumu oldu,biri dedi dedsi biri dedi benim oglum olsyydi , biri dedi yari yareni olsaydim,biri dedi onun köyünden biride ben olsaydim, oldumu oldu, bir dedi dei en azindan onun oturdgu melkete otruna biri oilaysdim, oldumu oldu, birde dedi bahcesinde gül olsadim oldumu oldu bahcesidneki bir cicek ben olaydim oldumu oldu, dalindaki bülbül olaydim dedi oldumu oldu, cocugunun anasi olsaydim dedi, oldular, .....
amma simdi haydi sizden sizin cennetinizden dogan sizin bahcenitzdeki gülde ben olan deyince kimsenin işine gelmiyor

Madem sözünde duramayackdin, o zaman garerince sev ey sevgili, mehdinin gülü olsaydim, bülbülü olsaydim, caydanlgi olsaydin, sevdigi yari olsaydim, sana biraz büyük gelir oziman :

internete bir bilgisayari bulmak için "ping atmak" diye birşey var, ve onunla sen 1Kb degerinde bir  dosyayi atarsin bir bilgisayar yada server ismine, onun gidip gelişi ile, ne kadar uzakda veya nerde oldugunu tespit edersin, onu  bulunca, hackerler işde onun bilgisayarina girmek için kullanirlar bunu, ve öyle olunca yine yarasa yaratmiş Allahu teala ve yarasa işde ayni sistemi kullanir, ve  oda bir sinyal yollar dalga yollar, ve ve o dalganin gidip gelişini hesap eden bir beyni metrixel bir beyni vardir ve o kac seniyede geri döndü bakar ve aradaki mesafeyi bilir, yani o yüzden gecede karanlikda görebilmesi böyledir dalga yolu ile algilar cünkü o yani, yine kedilerde kedi gözü denen infrarot göz vardir, yine dalga sistemi ile gece görebilir onlardaki ise gözü görecegi nesninin üzerine infrarot denen dalga boyutunda ışık gönderir ve o ışık ile o nesneyi görür, yani lamba tutmak gibi, ancak o gündüz gözüne ışık depo edip doldururmuş, ve aynen fosfor elmentinin görevi gibi, depo edip sonra harcamak gibi bir sisistem. Yine yunuslar sonar sistemi kullanir yine ayni ping sistemi, fakat oda denizdeki su daki dalga yayilimini hesap edebilen bir sistem, ve öyle olunca dinde selami veren, hem vermek hem almak zorunda degildir, yani selami verince, şayet kimse almazsa, o zaman kendisi geri almakla sorumnludur, öyle olunca, yani selam dalgasi ile giden bir dalga, ve oraya ping atinca, ondan cevap vermesini beklemek gerekir,  o cevap verince, ha burda birileri var, ahmet var, mehmet var demek gibi, amma orda birileri olmasina ragmen almiyorlarsa, o zaman  bunlar mümin degil, müslüman degil diye algilayabilirsin, yine rabita ile, bir kimseye baglanmak icinde, önce onu bulman lazim, nerde ve onu bulmak için ping atman lazim, yani işde nakşi tarikatindaki ve diger bazi tarikaltarda yeni sofilere akşam namazindan sonra rabita dersi verilir, ve şeyhinin siluetini gözleri kapali görmeye calişmak için hergün 5 dakika 10 dakika oturup gözlerini yumar calişdirilir, amma yani önce onun şeyhin bir resmini  yada kendini önceden görmüş olmasi lazimki gözlerini yumunca gördügü, şeytanmi, yoksa şeyhimi, yada başkasimi inmi cinmi, ve hmen oluvercek birşeyde degil görmeye calişmasi lazimki, görmeye calişdigi kimseyide kim bilsinki, sonra o siluette birine baglanmaya calişir, ve onunla mülakat edebilinceye kadar, bu derse devam edilir, şeyhi ne kdar uzakda olursa olsun, onu, gözlerini kaptinca görebilcek dereceye ermek  demekdir,

وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ

Ve lekad halaknâl insâne ve na’lemu mâ tuvesvisu bihî nefsuhu, ve nahnu akrabu ileyhi min hablil verîd.

Meali :

Bismillahirrahmenirrahim

Ve andolsun ki insanı Biz yarattık. Ve nefsinin ona ne vesveseler vereceğini biliriz. Ve Biz, ona şah damarından daha yakınız.

Sadakallahul Aziym KAF Suresi 16. ayet

yani sen nerde olursan ol allah seninle beraber, bu SIRRA mazhar olunca, sen o SIRRIN hakikatini keşfedince, şeyhin nerede olursa olsun, sen her an onunla olabilirsin, nasil vücüt giyme Rabitasi ile nasil?

"Deki

Yetişenlerin en hayirlisinini ismi ile de : ve o sevdginin ismi - ismimi söyle sonra deki : elim onun eli, kolum onun kolu, kafam onun kafasi, ayaklarim onun ayaklari, ve cübbem ve elbisem onun cübbesi elbisesi de, rabita et ve yapmak istediklerini öyle yap."

ve biz zikirimizde işde "Ya habiru, ya muhabiru" cekerizki, bize ping atan kim, bizi arayan soran kim varsa, ondan haberdar olabilmek için, ve sonra da onlarin haber almak istedikleri hususdada, onlari haberdar edebilmek için günde 10 defa "ya habiru, ya muhaberu" yani "haber alan ve haber veren" demekdir. bu sirra eren her askerimizde de ayni sir inkişaf eder cicek acar meyva verir.

o zaman rabita hak ise, rabita ile gözlerini yumunca görebiliyorsa, gözler yumunca uyuyunca görülen, insan rüyasinida kendi yönlendirebilir demek olur bu, yani rüyaya girebilir  ve rüyadan cikabilir, ve öyle olunca işde rüyanin da bir frekansi varsa onun kaydedimesi mümkündür, neden hergün muhammed ashabinin rüyalarini tabir ederdi acaba demek yokmu, yani rüya ruhlarin seyahati demek, işde ulvi ruhlar işde rüyaya girebilirler ve öyle olunca rüyalar eger kaydedilirse, rüyalari kaydederiz sonra youtebeye yükleriz, dün gördüm acaba yorabilcek bir alim varmi, diye soranlar cok olcakdir   :9:  he heee haaaa haaa degilmi

Rabbim bu ahirzmandaki Mehdi Rüyalarinizi hayallerinizi Hayirlara vesile KILSIN.

أَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! ''

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve

etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 25 Şubat 2017  Cumartesi

Original Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca
Tariqatı Raşidi

-----------------------
Etiketler :
Raşidi Tariqatında, Vücud Rabıtası,vücud giymek,kafasi kafam eli elim,kolu kolum,tutan eli olurum,gören gözü olurum,duyan kulagi,yürüyen ayagi olurum,hadisi,ocak,ocakli,el vermek,benim elim degil hz fatmanin eli,benim elim degil muhammedin eli,