Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanrı | Felsefe Tartışması Agnoztizm - Sinan Canan Vs Diamond Tema
Punkti-Punkti-6 

Tanrı | Felsefe Tartışması Agnoztizm - Sinan Canan Vs Diamond Tema

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply
SIFIR ARTI BiR VE EKSi BiR bunu en basit ve kisa anlatir

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
allah kendini ehad diyor ehad vahid yada bir demektir yani oda arti veya eksi olabilir

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
1milyon demek bir milyon tane bir demek 1 elma tek elema yahutta bir dmek bi kamyon elmada elma somnucada hespi bir elma farkli olabilir eksi veya arti kücük veya büyük tatli veya eksi amma sonucada hepsine elma demek

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
atom bazinda bakinca hidrojen bir ve o zman hersey gürdügümüpz hersey hidrojen parcacigi dmektir yani ehaddir

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
bitki bazinca bakinca yesil ve kuru kuru fasülye yesil fasülye canli ölü

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
hayvan bazinca bakinca iki bacakli dörtbacakli kuslar iki bacakli yerdekiler dört bacakli yer altindakiler sürüngen bacaksiz sudakiler ....

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
insan bzinca bakinca erkek disi ve birde akilli akilsiz birde renkler birde cirkin güzel birde zengin fakir,.............. yani cokca SIFATA sahip allahda 99 SIFATINI bize yansittgini söylüyor yani ALLAH icden bakinca allahda disdan bakinca ne ayi mi maymun mu allajha disan bakmaycagin için hersey ehad oldugu bir olan allahin parcacigi birin parcacagi oldugu için disdan bakman mümkün degil öyle olunca ona maymuna bezetip allah maymnun yada devaya banzetip deve diymezsin aamma allah insani keni suretinde yaratti deyince sen alahi kendine bak anla

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
cickkere bakip papatyalardan sevgilisine kolye yapan adam ile papatyayi kaynaip icen ve sifa bulan adam ayni degil öyle olunca o yanlismi anlamis cicege bakinca yahut öbürümü yanlis anlamsi her ikiside güzel anlmais ne kaybettik bu iki anlamadan yani tefsir ve meal kültürü güzeldir fakat herkesin ki herksee aspirini gibi her derde iyi gelmez

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
Tahtaravelli cehennem ve cenneti kolay aciklar bu konuda agir olan asgida kalir hafifi olan ucar yukar gelir, agirlik nedir peki?

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
Dünya newton kurali geregi cehhenmlikleri dünyanin icine ceker, taa altaki magmaya ve katran kuyusu yani petrol olmaya kadar asagi ceker, günah agirliktir, günahsiz ve iyi olan veya haksizliga ugrayan yukari cikar bitki gibi yeniden filiz verir belkide buna bnezer minvalde benim anladigim ve bunu dallara budaklara ayirlabilir tahtravllide (dünyada) yrmek yiyen tahtravellide (dünyada dayak atan ,seven sevisen veya köpege kediye tepik atan,........

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
"diamond" bak üzerinde mavi renkli gömlek senin tercihindi, belki sen maviyi sevdin, yada daha ucuzdu, yada o marka sadece 3 renk sundu, ve mavi red ve orange, sen yine maviyi secmek dumunda kaldin diyelim, bunlarin hepsinde sana secme hakkini tanidi Allah, Ve demokrtik bir ülke demek = sana secme secilme hakki taniyorlarsa orasi demokratik oluyor, ama  neyi secme hakki? yönetcek kisiyi secme  veya yönteci adayi olma hakki, amma nasil yönetecegin degil, secildikden sonra bana bir gün geri dönüpte sormuyor,  sen su konuda "a" secengimi istersin "b "secenigimi!  Allah öylemi, bak mavi gömlek basa dön, tercih secenekllerine bak,  Allah demokrat bir Allah degil mi ve özgür irada var degilmi, sana secme hakki tanidi degilmi, sonusz secme secilme hakki sen mavi gömlegi giyinceseni secen  sana ashik olan kiz  veya sen mavi giyince senden nefret eden  bir böcek veya  kus vesaire secme secilme....

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
Bilmiyorsan bilenlere sor cocuk binlerce bilen var, dünyada usul budur "bilmedigni bilenlere sormak ve ögrenmek" google de o degilmi sormak ve cevap almak kuranda da Allah bilmiyorsaniz zikir ehline ve ve ülül elbaba isin ehline sorun diyor, sen allahi bilmiyon diye herkesde bilmiyor bilemiyor bulamiyor degil kuzucuk, " bura yollarimizin ayildigi yer "senin dinin sana, benimki bana" o zaman, haydi eyvallah, görüsmüyelim bir daha seninle

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
kafirun sursini ben indirmedim be hoca benimki bana de seninki sana de diye özzellestir diyorken allah sen özellestrime diyon be

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
"ben senin inandigin gibi asla inanmam" de diye bir de iddialaş, onun ile cedel et  diyor  Rabbimiz, be hoca!!!!

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply
dinde gaaalde kalmak degildir din tatbikat ister yerinde tatbikat "eyvah" deyipde dünkü olayi hatirlayipda söyle deseydim böyleyapsaydim degil keskelerde fayda etmez o an o vakit bildigin dini hükmü tatbik etmek gerektir yoksa din neye yarar yani vaktimnde ve yerinde tatbik edersen o zaman faydasi hasil olur

Signing of RasitTunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)