Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 3.17 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Birbirinden Güzel Doktor Fıkraları
Komik-2 

Birbirinden Güzel Doktor Fıkraları

Ressam ve doktor

Doktor, ünlü bir ressam olan arkadaşını ziyarete gitti Ünlü ressam, son olarak yaptığı hasta bir adam tablosunu doktor arkadaşına gösterip: - "Eee, söyle bakalım fikrin ne?", diye sordu: Doktor tabloya tekrar bakıp cevap verdi: - "Merak edilecek bir şey yok Sadece üşütmüş, o kadar "

Boyacı

Meşhur ressam Whistler, bir gün gene meşhur kulak burun boğaz hastalıkları uzmanı Sir Morell Mahenzie'yi acele evine çağırtmıştı Doktor eve geldiğinde Whistler'in köpeğini muayene etmek için çağırılmış olduğunu anladı Fakat hiçbir şey belli etmeden köpeği muayene etti ve ücretini aldı, çıktı gitti Birkaç gün sonra da doktor Whistler'i çok acele evine çağırttı Ressam soluk soluğa içeri girdiği zaman, doktor sakin bir şekilde: - "Hoş geldiniz Mr Whistler " dedi "Size sokak kapımı boyatmak istiyordum da!"

En Akıllı Deli

Bir gün doktorlar, tımarhanede yaptıkları araştırmada en akıllı deliyi seçeceklermiş. Bir gün delilerden biri bahçede bulunan havuza düşmüş ve boğulmak üzereymiş. Delilerden biri havuza düşen arkadaşını kurtarmaya çalışmış. Bunu gören doktorlar arkadaşını kurtaran deliyi yanlarına çağırmışlar ve "seni en akıllı seçiyoruz" demişler. Doktorlardan biri: "Peki kurtardığın arkadaşını çağır da sana teşekkür etsin" demiş. Deli: "Gelemez ki!" Doktor: "Neden gelemezmiş?" Deli: "Çünkü kuruması için onu astım!

10 deliden hangisi akıllı

Bir tımarhanede 10 deli varmış. Doktor bir gün hepsini bir sahaya götürmüş ve demiş ki bakalım hanginiz akıllı oldunuz ve sahaya top yerine taş koymuş. Onlarda oynamışlar, başlarını kırmışlar sonunda bir çocuk kalmış doktor demiş ki neden oynamıyorsun; çocukta demiş ki biri bana orta atmıyor ki bende kafa vurup gole atayım doktor demiş ki ben sana atayım çocuk demiş çocukta akıllanmış o taşın yerine takma bir taş takması koymuş. Doktorda sanmış ki o takma taş asil taştır. Doktor çocuğa atmış çocuğa bir şey olmamış ve doktor demiş ki sen bana at çocuk ta aklını kullanmış asil taşı atmış doktora doktorun kafası yaralandı çocuğa demiş ki sen benden daha akıllanmışsın ben senden daha akılsızlaşmışım.

Doktordan İkinci Görüş

Doktor, Mrs. Jones'u 1 saate yakın muayene ettikten sonra " Sizi 50 yaşında bir kadın için sağlıklı buldum ama önemli bir probleminiz var…" demiş, "30 kilo fazlanız var ve bu sizi obez sınırına sokuyor… İleri yaşlarınızda sıkıntı çekmemek için sıkı bir rejime girmelisiniz..." Gerçeğin bu kadar net suratına söylenmesi Mrs.Jones'u kızdırmış, "İkinci bir görüş daha almalıyım…" demiş dişlerini sıkarak..
"Tamam, o zaman..." demiş doktor sinirlenerek, "Üstelik acayip de çirkinsiniz..."

Tuzlu Kraker

Adam kendini psikiyatristin koltuğuna atıp “Yardım et doktor” demiş, “Kendisimi bisküvi zannediyorum! Bu konuda ne düşünüyorsunuz?”
Ardından doktorla konuşma başlamış:
- Kare misiniz?
— Evet.
— Üzerinizde bir sürü delik var mı?
— Evet... Evet...
— İncecik tuz tanecikleri üzerinize serpili mi?
- Evet, evet, evet!
— İşte şimdi saçmaladınız. Siz bisküvi değil, resmen bir tuzlu krakersiniz!

Psikiyatrist ve Hastası

Psikiyatrist hastayı dinledikten sonra koltuğunda şöyle bir kaykılıp "Sorununuzu halledeceğiz..." demiş, "Hastalığın daha çok başındasınız..."
"Evet… Bildiniz? Aynen öyle…" diye cevap vermiş hastası, "Karaları ve Denizleri daha dün yarattım!"

Deniz Tutmasına Közlenmiş Domates

Adam sevgilisi ile Karayipler'de gemi gezisine çıkmadan önce doktoruna uğrayıp "Beni deniz çok tutuyor" demiş, "Geziye çıkmadan önce ne tavsiye edersiniz?"
"Gemi limandan ayrılmadan önce 6 kilo közlenmiş domates ye..." demiş doktor.
"6 kilo domates? Deniz tutmasını önler mi o?"
"Hayır, önlemez" demiş Doktor, "Ama domatesin kırmızısı köpük köpük mavi dalgaların üzerinde çok hoş bir görünüm verebilir!"

Garson Hasta

Garson birden fenalaşınca hemen restorana bir ambulans çağrılmış ve sirenlerle hastanenin acil servisine yetiştirilmiş. Koşuşturarak ameliyat masasına yatırılmış, sonraki yarım saat hiç kimse ilgilenmemiş onunla… Sonunda koridorda bir doktor görüp bağırmaya başlamış "Ne olur bana yardım edin..." diye.
"Özür dilerim..." demiş Doktor, "O masaya ben bakmıyorum!"

'Deli'nin İyileştiği Nasıl Anlaşılır

Akıl hastanesini ziyaret eden hasta yakını başhekime "Hastalarınızın iyileştiğini nasıl anlıyorsunuz?" diye sormuş...
"Kolay..." diye cevap vermiş başhekim, "Bir banyo küvetini dolduruyoruz, hastaya 1 çay kaşığı, 1 çay fincanı ve 1 plastik kova verip küveti boşaltmasını söylüyoruz.."
"Tamam anladım..." demiş ziyaretçi, "Normal bir insan çay kaşığı ve fincandan büyük diye plastik kovayı kullanmalıdır.."
"Hayır..!" demiş başhekim, "Normal bir insan tabii ki küvetin tıpasını çıkartır.. Sizin yatağınızı pencere kenarına hazırlatmamı ister misiniz?"

Fidyeci Doktor

Doktorlar adam kaçırdıktan sonra neden 'fidye parası' alamazlar?..
— Yolladıkları notları kimse okuyamaz!

İki Yerden Kırıldı

Doktoruma gidip ayağımı iki yerden kırdığımı söyledim…
"Tamam..." dedi, "Bir daha o yerlere gitme!"

Bir İyi, Birde Kötü Haber

Yaşlı adam doktoruna gidip muayene olmuş, tahlillerden sonra "Bir iyi bir de kötü haberim var..." demiş doktoru, "Hangisini önce duymak istersin?.."
" Şeyy.." diye cevap vermiş yaşlı adam, "Önce kötüsünü söyler misiniz?.."
"En fazla 2 yıl yaşarsınız!"
”Tam iki yılım mı var? Bitecek mi yaşam ondan sonra? Peki bunun üzerine bana nasıl iyi haber verebilirsiniz ki?"
"Bir de Alzheimer olmuşsunuz. İki hafta sonra tüm bu konuştuklarımızı tamamen unutacaksınız!"

Anestezi Ne?

Köylü kadın ameliyat olacak, kocası odada doktorların her hareketini merakla izlemekte… Bir ara "O ne efendim?" diye sormuş
"Bu anestezi…" diye izah etmiş doktor, "Bunu alınca hiçbir şey anlamayacak…"
"Boşuna uğraşıp zahmet etmeyin doktor..." demiş adam, "O zaten hiçbir şeyden anlamaz!"

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)