Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yalanci sevgiler ve inkarcilari (münkirleri) dost edinmemek 24.03.2012 vaazi
RasitTunca-4 

YALANCI SEVGiLER VE iNKARCILARI (MÜNKiRLERi) DOST EDiNMEMEK

24.03.2012 Cumartesi

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Gul in tuhfu ma fi sudurikum ev tübdühü ve yealemhullahu,ve yealemu ma fissemavati vema fil ardzi. Vallahu ala külli şeyin kadiyr.

Sadakallahul aziym Aali imran suresi - 29 - . ayet

Allahümme salli ala muhammedin ve ala eeli seyyidina muhammedin ya ekremel kuremai min ibadikessalihiyne ve eşrefel abidiyne ve deavati ila tariki mustakiyme minel mevludi ila yevmiddiyne ve ziyai ssemavati ve nurul ardziyne ve Nebiyyul Hakkun ve Rasulu Rabbül Alemiyne.

Allahümme Salli ala isa ve ümmühü Meryem.

Allahümme Salli ala ibrahim ya münevviren naru ila bostanul Gülşen.

Allahümme Salli ala ilyas ve HIZIR, ya ehdzarel ardziyne beadeşşitai .

Yolculugumuza başliyoruz.

Yolculugmuz Kerem sahibu olanAllahu Tealanin Kerem isimini kendine düstur edinip insanlara hayavanlara ve mevcudata ikram ile muamele edenlerin hallerini anlatmak ile başliyacak . ki gecenki vaazlarimizda anlatmişdikkkine: insan Allahu tealanin ahlaki ile ahlaklanmali demişdik ve bunlardan biriside Allahin Kerim ismi ve ve bu isme mazhar olan kimseler Allah kerimdir kerim olanlari sever düsturunu ahlak edincek demişdik. ve bunun manasida Allah ikram edip yedirip giydirendir. ve ikram edip yedirip gidirenleri sever ahlaki ile ahlaklanmak dan bahsettik. işde bu yüzden Rabbim iyi amel işledikten sonra bizleri günah ile SINARKi o tekrar eski halinemi döncek yoksa bu güzel ahlakimi sececek diye o yüzden Aali imran suresinin 8 ve 9 . ayetinde buyrulurki:

esteuzubillah Rabbena la tuzug kulubena beade iz hedeytena ve heblena min ledünke rahmeh inneke entel vehheb. Rabbena inneke camiunnasi liyevmil la raybefih .innallahe la yuhliful mi ad.

sadakallahul aziym.

yani Rabbim güzel ameller işleyip dogru yola ulaşdiktan sonra bizleri şeytana uuyup sapitip gidenlerden eylemsin kalplerimizi egriltmesin. yoksa o gelmesinden şüphe olmayan o günde vaylar olsun halimize.

yani size bu meseleyi başimdan gecen bir kissa ile anlatayimki idrakiniz acilip ne anlatmak istegimizi meramimizi anlamaniz kolay anlamaniz için:

Nükte sene 1995:

Hanimim ile tartişdik anlaşmazlik oldu ve ayrilmaya karar verdik ve hanimimi Avustruyadan ucaga bindirip türkiyeye annesinin yanina gönderdim.mevsim bahar sonu yaz başlangici ve burada bahar ve yaz mevsiminde Festler olur yani eglence günleri geceleri ve o zamanlar Eugenia denen Schremsin bir köyünde duruyorum. Hanim gidince annemle başbaşa kaldik bir hafta sonu evin aşagisinda köyün festi var eglence gecesi var müzik sesleri eglence sesleri geliyor ve bekarlik günlerim depreşdi ve hanimda yok artik henüz boşanmadik amma artik ayrilmiş gibiyiz ve geyindim kuşandim bende o feste gitmeye karar verdim tam coraplarimi giycem Annem dedi ne yapiyorsun oglum dedi topladiklarini dökmek mi istiyorsun dedi yani topladiklarimizdan kasdi 92 93 senelerinden beri Nakşibendi Tarikatina girdim ve zikir fikir ibadet ile meşgul olup sofi olmaya calşiyoruz. ve Annem böyle deyince bir durdum düşündüm evet insan sigara icer icer ve birakirsa sonra sigraya başlamak için birdene cigara yakivermesi yeter odur işde tekrar sigara icmeye başlar yani bizde bekarligimizda caffe disko gezerdik ve eger bu kalbimizin dogrulugu buldugu ve ibadet lezeetini tatdikdan sonra tekrar o icki alemlerinin yeri olan disko ve caffelere tekrar dönersek işde o aaliimran suresindeki ayette gecen kalbimiz egrilmiş olcakdi o zamanlar bu ayeti cok okuyordum yaklasik günde bir iki defa namazlarimda okuyordum ve Allahim kalbimi dogru yola ilettikden sonra egriltme diye dua ediyordum ki işde bizzat bu ayeti böylece idrak edip ayetin hak ayet oldugunu kuran ayeti oldugunu inandik gördük ve mutmain olduk ve bu ayet aklima geliverdi ve o zaman o feste gitmekden vazgectim ve oturdum.

yoksa ickiyi birakiyon deyenlerin bir gün birakip ertesi gün duramayip tekrar başladiklari gibi bizde o günah meclisine tekrar dönsek bu seferde tekkeden dergahdan sofilikden kopup dünyanin zevklerine dalip gitcez. Daha sonra oturup düşündüm ve ailemi gidip türkiyeden tekrar geri getirdim ve dagilan düzenimi annemin o sözü ile dagilip dökülmekten kurtardik annemin ömrüne bereket. onun ne yapiyorsun oglum demesi bizi bu günkü halimize gelmemize sebeb olan bir nevir oldu yani dönüş oldu.

işde sizlerde eger Allahin bir ahlaki ile ahlaklandiniz ve kopmayan urgani buldunuz ve o kulpa yapişdiniz ise Rabbim sizi illa imtihan edecekdir o yaptiginizda ne kadar samimisiniz ne kadar gercekcisiniz eger kerim isimine yöneldiniz ise ikraminizdan imtihan olursunuz veya rahman ve rahim ismine yönlediniz hayvana insan merhamet etmeye başladiniz cenabi mevla sizi ibrahim gibi sinarda ne kadar merhametlisin sen bakanbi der ve evaldini kes der yahut merhametsizlerin eline veriride seni ciscibildak soyup ateşe atarlar yani dagina göre kar yagarmiş ya hani o yüzden böyük böyük ikram ettin büyük ikramin büyük imtahani olur Allah sendeki mali alanmi diye imtahan ediverir sen verdinya bu seferde sendekileri alanmi senide öyle muhtac koyanmi yani sen o verdigin kimseni yerinde olsan ne yapacan bir bakalimmi diye imtihan edebilir. yani işde orda ateşi bostan gülistana ceviren ibrahim kalbinin öyle tuzug olmayişi neveran etmeden Allahdan ümit kesmeden istikrarli duruşu ateşi gülşen eylemişdir. işde Ateş gülşene dönünce o zaman ilyas aleyhisselam dogmuşdur. ilyasin ardindanda HIZIR aleyhisselam yani yeşerten bahari getiren peygamber yani dünyamiz işde bahar mevsiminde hizir ve ilyas aleyhisselamin yildizlerinin oldugu tarafa dogru hareket eder ve 21 mart oldumuydu onun bulundugu yön hizir ve ilyas yildizina dogrudur işde 21 marttan sonra dünyaya dön artik o tarafa gitme emri verilir ve bu emri yeryüzünde Allahin halifesi olan zati muhterem verirki işde ondan sonra cimenlerdeki cig denen yaşlik meydan gelir yani hizir aleyhiselamin göz yaşlari sütü peynire ceviren maya ve ilyas kirmizi kani beyaz süte ceviren hikmetin peygamberi yani ve onlarin dogmasina sebeb olan: peygmaberlerin babasi ibrahimin ateşi gülşene cevirmesi.

işde marifet odurki Allahin ahlaki ile ahlaklandikdan sonra bekle ve sana gelen imtihanda eger ateşi gülşen edebiliyorsan sen marifet ehlisin eger diskoya gitmeye devam ediyorsan ickiye devam sigraya devam ediyorsan o zaman senin ikramin yalan merhametin yalanmiş demekdir marifetli insan ateşi gülistan eder kirmizi kanida bembeyaz süt eder ve gözyaşlariylada hizir gibi o beyaz sütü peynir eder kuru topraklari yürüdükce yeşertir şenlendirir velhasilkelam.

dünyaya dön artik emrini verdikten sonra dün markete gittim ve markete arjantinden meyvalar gelmiş ve ilk karpuz ilk üzüm ve ilk armut meyvalari gelmiş. bizde bahar olmasina ragmen arjantinde sonbahar girdi artik onlar tarik yildizina vardilar biz ise hizir ve ilyas yildizina geldik işde tarik yildizi demek sonbaharin ilk meyvasi armut demek ve dedimki meryam annemizin sünnetini işliyelim bakalim bir dedim. ki o yazin kiş meyvasi yer kişin yaz meyvasi baharda sonbahar meyvasi sonbahardada ilkbahar meyvasi yer idi ve bu yüzden bu sünneti icra etmek için armut aldim ve akşam yemeginden sonra ailecek armut yedik konteynalarda gelirken tapsimiş rutubet kokusu sinmiş kabugunu soyup yedik hafif bir rutubet kokusu vardi ve biz yedikde ne oldu deyceniz ne olcak baharda tarik yildizi dogdu yani ne demek bu . Bu sene bahardaki 21 martta aynen danimarkada güneşin bir tarafan batip bir tarafdan dogdugu gibi bu taa meryam annemiz zamaninda olmuşdu birde işde dünyamizin saginda ve solunda hem tarik yildizi gözüküyor hemde hizir ilyas yildizlari yani tarik yildizi hem bizde gözüyküyor hemde brezilyada ve ve avusturalyada ilyas ve hizir yildizi hem bizde gözüküyür hemde avusturalyada halbuki bu bir tarfada hizir ve ilyas deger tarfda hasan yildizi yani tarik yildizi gözükcek amma o yildizlarda devri daim ettiklerinden bu sene yine meryam annemizin zamanindaki konumlarina geldiler ve ve dünyayi sis kapladi ve bu mehdinin cikiş almetidir ortaligi sis kaplamasi ve ortaligi duman kaplamasi ve üc gün sürecek olmasi yani tarik yildizi sislerin ardindan gelen yildiz ve kuzey kutbunu sisle kapladi ve yine avusturalyada da birden dönme gercek olunca sicak soguk catişmasi ve tarik yildizi ve sis kaplamasi kimse korkmasin mehdiye tabi olun bu vallahi mehdi alameti ve kiyamet almetidir kim artik dogru yolu buldukdan sonra kalbini bozmaz ise o insanlarin toplanacgi günde kurtulaşa erer kimde artik bu büyük alamet gözüktükten sonra kalbini egriltir ve mehdiyi ve kurani islami tanimaz ise vallahi cehennem ehlinden olu. Rabbim kalplerimizi dogru yolu bulmuş iken egriltmesin .

Bu haftaki sünnetimiz meryem sünneti yazin kiş meyvasi kişin yaz meyvasi ve baharda sonbahar meyvasi sonbaharda ilkbahar meyvasi yemek.

Zülkifl aleyhiselam Rum Topraklarina peygmeber olarak gönderilmişdir yani bugünkü roma ve yunanistana amma halki ona isyan ettiler sonra zulkifl aleyhiselam dua etdi cünkü onlar uzun ömürlü olmayi diliyorlardi yani fakat bunun onlar için iyi olmayacgini düşünen zülkifl aleyhisselam rabbine dua etdi ve sonra halkida onu kabul edip ecellerinin tamam oldugu zaman ölmeyi kabul ettiler ve işde zülkifl bereketine yinede onlarin ömrü uzun olmuşdur ve bu bereketin hikmeti yazin kiş meyvasi yemek kişin yaz meyvasi yemekde saklidir amma bu inananlar için böyledir kuran inananlaar rahmet kafirlere elim bir azabdir o yüzden ömrünün uzun olmasini dileyen müminler amma bu sizin için hayirli olurmu Allah bilir, bu kiyamet sahnesinde kim uzun ömürlü olup kiyameti görmek istiyorsa denesin ve yazin kiş meyvasi kişinda yaz meyvasi yemeye devam etsin.işte dünyanin ekvatorunda olanlarda zülkifl yildizini görürler oda sadece işde böyle gündönümünde gözükür öyle her sene olan gündönümünde degil işde dünya meryem dönencesine gelince gözükür.

imkani olan her gün her an tövbe etsin ki Allah affedicidir o yüzden kiyamet yakindir bu büyük almetinde ortaya cikmasi artik zamanin az kaldigini işaret. insanlar bir an önce mehdiyi bulup tabi olacaklar yoksa kurtuluşa eremezsiniz . bundan sonraki büyük alamet tövbe kapisinin kapanmasidir ve oda dünya tersine dönünce olcakdir.O da arefe günü olcakdir ve dünya durdurulup tersine döncekdir. ondan sonra düynanin güneşe bir mizrak boyu yaklaşmasi gelcekdir.

Rabbim Allaha yalvarip bu günlerin dehşetinden muhafaza buyurdugu kularindan eylesin inanan kullarini ve ahir zamanda insanlara inkar bulaştiran münkirlerden kacin nasil ceylan aslandan kacar ise münkirlerden kaciniz münkir demek inkar eden demekdir inkarci kimse kafirden bin kat daha beter ve tehlikelidir. Zamanin canavarlari ve inkarcilari olan münkir viruslarindan rabbbim mü min kullarini muhafaza buyursun

ve ilallahil Masiyr.

Dönüş yalnizca Allahadir.

El fatiha maassalavat.

Başağaçlı Raşit Tunca

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 18 Aralık 2018 Salı Son Düzeltleme Yapıldı

Original Kar©glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2