Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CES 2019 dan En İlginç Teknolojiler
#1
Oku-1 
   

CES 2019 dan En İlginç Teknolojiler

Takvim yılının başlangıcı, teknoloji dünyası için heyecan verici bir zamandır .CES (Tüketici Elektroniği Fuarı) bize günlük hayatımızı değiştirebilecek yeni ürünler ve servisler hakkında bilgi vermektedir. CES’teki tüm teknolojiler üretime girmezken, çoğu zaman geleceğimizde neler olacağına dair ip uçları verir.

CES‘te sunulan teknolojiler hayatımızın birçok yönünü kapsayan ve bize teknolojinin yakında hayatımızı nasıl daha eğlenceli ve daha kolay hale getirebileceğini gösterir.

Arabadaki Havadan Su Üretmek

Arabanızda çok susamışsanız, ancak bir bardak su için durmaya vaktiniz de yoksa, Genny ile ilgileneceksiniz. WaterGen‘den gelen bu yenilikçi teknoloji, havayı içilebilecek kadar saf suya dönüştürür.

Genny, arabanızın dışından hava alarak filtreleme sistemi ile havayı saflaştırır. Su üretmek için önce havayı soğutur, ardından suyu filtreler ve susuzluğunuzu gidermek için bardağınıza saf suyu boşaltır..

WaterGen‘e göre, Genny sadece bir watt elektrik kullanarak 5 litre su üretebilir. Geliştiriciler buluşlarının plastik su şişelerinin kullanımını azaltabileceğini umuyorlar.

Bu yeni ürün saf içme suyunun bulunması, suyun az olduğu yerlerde gerçekten harika olabilir. Genny, CES 2019‘da Teknoloji için En İyi Yenilik ödülünü kazandı.

   

Bell Nexus Hava Taksi

Bir helikopteri çağırmanın,Uber arabasını çağırmak kadar kolay olduğunu hayal edin. Bell, bu fikri gerçeğe dönüştürmek için çalışan şirkettir.

CES 2019‘da Bell, Nexus adlı hava taksi konseptini sergiledi. Yeniden tasarlanan bu helikopte,r dört yolcu ve bir pilot kapasiteli ve insanlara kentsel hava yolculuğu sunmak için tasarlandı.

Bell, gelecekte Nexus‘un talep üzerine taşıma için kullanılabilir olmasını sağlamak amacıyla Uber ile ortaklık kurdu. Test uçuşları 2020’nin başlarında planlanmıştır ve eğer her şey yolunda giderse, yolcu taşımacılığı yakında başlayabilir.

   

Samsung GEMS Robotik Exo-iskelet

Pek çok insan dilediği gibi yürüyüşe çıkar, ancak hareketlilik sorunları olanlar için bir ayağını diğerinin önüne atmak aşılmaz bir zorluk olabilir.

Samsung, insanlara yürüme konusunda yardımcı olan GEMS adında bir dizi giyilebilir robot geliştirdi. Kalçalar, dizler ve ayak bilekleri için “Yürüyüş Geliştirme Motivasyon Sistemi” anlamına gelen GEMS mevcuttur.

Bir GEMS‘e bağlanın ve robotun yürürken sizi ilerletmesine yardımcı olun. Bu robotlar, insanlara güç ve denge sorunlarını aşmada yardımcı olabilir. Yürüme, koşma, denge ve duruş durumlarını iyileştirebilir.

GEMS ,ayrıca hareketliliği daha zor hale getiren ilave direnç ayarına da sahiptir. Bu ayar, yaralı kasları güçlendirmek veya sporcu yetiştirmek için fiziki tedavide kullanılabilir.

GEMS için tarih veya fiyat açıklanmadı. Samsung Araştırma Başkan Yardımcısı Seung Hwan Cho, “Planımız, tüketicilerin robot talebini ölçmek, toplumsal zorluklar için çözümler oluşturmanın yollarını düşünmek ve gelişim çabalarımızı hızlandırmaktır. İnsanlar Samsung Robotların yapılmasına yardımcı olarak, bu adımları hızlı atmamızı sağlayacaklardır”

   
Signing of RasitTunca
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca

Smileys-2
WWW
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi