Thread Rating:
  • 11 Vote(s) - 3.45 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mehdinin Rejim Sistemi Modeli Gerçek Demokrasi Nedir (Kar©glanin 26 Mayıs 2019 Vaazi)
RasitTunca-2 

Mehdinin Rejim Sistemi Modeli Gerçek Demokrasi

(Kar©glanin 26 Mayıs 2019 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

اِنَّ اللّٰهَ يَأْمُرُكُمْ اَنْ تُؤَدُّوا الْاَمَانَاتِ اِلٰٓى اَهْلِهَاۙ وَاِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ اَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِۜ اِنَّ اللّٰهَ نِعِمَّا يَعِظُكُمْ بِه۪ۜ اِنَّ اللّٰهَ كَانَ سَم۪يعاً بَص۪يراً

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

İnnallâhe ye’murukum en tueddûl emânâti ilâ ehlihâ ve izâ hakemtum beynen nâsi en tahkumû bil adl(adli). İnnallâhe niımmâ yeızukum bihî. İnnallâhe kâne semîan basîrâ(basîran).

Meali :

Allah size, emanetleri mutlaka ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz zaman adaletle hükmetmenizi emreder. Allah size ne güzel öğütler veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işitmekte, her şeyi görmektedir.

Sadakallahul Aziym Nisa Suresi 58. ayet

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

"Mehdi yeryüzünü adalet ile dolduracaktır."

( Hadis-i Şerif , Ebu Davud ve Tırmizi)

"Allâhumme salli alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"
"Allâhumme bârik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ bârakte alâ ibrahîme ve alâ âli ibrâhîme inneke hamîdun mecîd"

Yolculugumuza başliyoruz :

Dünya hayatının bir günü kalsa Allah-u Teala o günü uzatır, benim Ehli Beyt'imden bir kimse gönderir. Onun ismi benim ismim gibidir. Babasının ismi babamın ismi gibidir. ZULÜM VE KÖTÜLÜKLE DOLMUŞ DÜNYAYI, ADALET VE DÜRÜSTLÜKLE DOLDURACAKTIR.

( Hadis-i Şerif , Ebu Davud ve Tırmizi / Büyük Hadis Külliyatı, Rudani, 5.cilt, s. 365)

İnsanlar, balarılarının beyleri etrafından toplanması gibi, Hz. Mehdi'nin çevresinde toplanırlar. DAHA ÖNCE ZULÜMLE DOLU OLAN DÜNYAYI, O ADALETLE DOLDURUR. ADALETİ O DENLİ OLUR Kİ, UYKUDA OLAN BİR KİMSE DAHİ UYANDIRILMAZ VE BİR DAMLA KAN BİLE AKITILMAZ. DÜNYA, ADETA ASR-I SAADET DEVRİNE GERİ DÖNER.

( Hadis-i Şerif , El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, s. 29)

[Image: Dini-Resim-V260520191749-N1.jpg]

Dünyada gerçek rejim olaraktan demokrasi yok.
Demokrasi demek Halbuki : milletin seçeceği vekil kimselerce, yani milletvekillerince, Devlet hazinesinin ve malının, milletin ve devletin menfaati uğrunda harcanması, milletin ve devletin yararına olan kanun ve tüzüklerin çıkarılması, asayişin sağlanması için gerekli görevlilerin tayini, yolların suların elektriği Devletin her yerinde eşit şekilde dağılımı gibi özellikleri, bu görevliler tarafından, yani milletvekilleri tarafından ayarlanması ve yönetilmesi, ve Devleti'nde, yönetici altında yöneticiler şeklinde bir Hiyerarşi ile, heryer'deki ihtiyaçların, devletin üst kademelerine bildirilmesi, Bu sayede gerekli harcamaların, gerekli yerlere yönlendirilmesini sağlamak olmalı iken, bugün Demokrasi denince, Ve Siyaset denince, Bu sadece iyi para kazanılan bir meslek olmuş, ve Devletin malı ve giderleri de, bu milletvekili denen kimselerce, keyfe keder harcanılmakta.

Halbuki ben bir vekil (Milletvekili) tayin ettiğimde, vekil benim yerime bir yerde bir işi yapacaksa, Benim menfaatime, ve benim görüşüme uygun hareket etmek zorundadır, benim kurallarıma uymak zorundadır. Fakat Bugün bizim demokrasi yöntemi ile seçtiğimiz milletvekilleri, Ankara'nın milletvekili olmuş, Ankara'nın halkına Bir gün gelip de, senin ne ihtiyacın var sormuyor, mecliste kendi ihtiyarını karar alıyor. yine Afyon'un milletvekili olmuş, Afyonlu ya sormuyor ihtiyacın nedir, Biz şu şu kanunları çıkarmak istiyoruz, Senin bu konuda görüşün nedir, Kabul ediyor musun, etmiyor musun diye sormuyor. Bir gün gelip debir sorunun var mı diye sormuyor. peki benim nasıl vekilim oluyor, Ben nasıl vekil tayin etmiş oluyorum, benim bir kere bile görüşümü almayan birisine ben nasıl vekillik vereyim, sen girt ve Yönet benim yerime diyeyim. Bana görüşlerimi ve sorunlarımı sormayan birisi nasıl benim vekilim olabilir? Hatta halktan birilerinden eğer görüş beyan edenler olursa, bir de onlara, sizi döveriz, size söveriz diyen rejimler var ve hatta böylece bir de, siz görüş beyan edemezsiniz diyorlar, ama seni ben seçeceğim ve san vekalet vereceğim Sen benim vekilimsin diyeceğim, vekil olan kimse ise, benim görüşümün dışında hareket edecek, Bu nasıl vekalet ve vekilliktir, ben böyle bir rejimi kabul etmiyorum kardeşim, bugün demokrasi denen rejim sistemi çökmüştür, bu şekilde dünya mutluluk, huzur ve adalete eremez.
Peygamberimiz buyurdu ki :" Mehdi Aleyhisselam dünyayı adalet ile dolduracak" Böyle bir adalet olabilir mi? Bana sormayann Bir kimse benim vekilim olacak, Benim isteğim dışında kararlar olacak, benim menfaatime uymayan kararlar alacak, Bir de ben buna benim vekilim benim yerime yönet diye diye buna görev vereceğim, Bir de benim vergilerimle, benim paramla maaş alıp, yiyip içecek, keyif sürecek, orada koltuklarda keyif sürecek, Ömür geçirecek, ben böyle bir vekili Kabul etmiyorum, böyle bir yönetimi de kabul etmiyorum, Eğer ki biz Mehdi isek, dünya adalet ile dolacaksa, bizim rejim sistemimizde artık İnternet diye bir şey var, YouTube, Facebook, Twitter,instagram diye bir şey var, herkes seçtiği vekili ne yapiyor, ne kararlar alıyor, bu mecralardan takip edebilmeli, ona vekillik ve vekalet verdiği zaman, o vekil gelip, o halka, biz şu kanunu çıkarmak istiyoruz, Sizlerin bu konuda görüşünüz nedir diye beyan etmesi lazım, bunu kapı kapı dolaşmak ve, beyan etmek biraz zor olduğu için, bugün İnternet diye bir şey var, Her eve girmiş, internet ile bir sitem kurulup ve, her vekilin hesabı olacak, ve herkes kendi Bölgesi'ne ait hesapta, O bölgelerin halkı, o konuda, ne görüş beyan ediyor, kabul ediyor, etmiyor, onlar orada toplanacak, ve bu meclis denen çatının altında, Bunlar halk tarafından Verilen kararlar doğrultusunda yönetilecek, ve zaten demokrasi demek, halkın vekiller vesilesiyle yönetilmesi demek degil mi, benim vekalet verip vekil veya milletvekili ettiğim kimse, beni yönetmek için, bana zorbalık ediyorsa, ben onu nasıl vekil tayin etmiş oluyorum, benim tayin ve vekil etmediğim ve fakat, öbür mahallenin vekil ettiği vekil bile olsa, aynı şekilde, halkın yararına kurallar ve harcamalar yapan bir vekil olmak drumunda oda. o tabiki benim de vekilimdir cünkü devlet olarak bütünüz ve o da, o devletin vekilidir.
Ben bugün İnternetten denen aygıt ile, ineternetteki doldurulcak formlar şeklinde, benden uzak bir yer ile iletişime gecip, görüş beyan edebilirim, ve bu görüşler bir merkezde toplanabilir, ben yine bir ineternet hesabi ve facebok ve benzeri yeni bir sistem ile milletvekillerininin ve belediylerin ve devletin harcamalarını görebilmeliyim, ve devletin geliri nerelrden ne kadardir, bunlari yine görebilmeliyim, şeffaf olması lazım O Belediye Başkanı yahut, bu Belediye Başkanı, yahut falan milletvekili, ne tarafa doğru harcama yapmış görebilmeliyim. gizli ödenek diye bir şey var, arayamıyorsun soramıyorsun o para nere gitmiş, Böyle bir şey olabilir mi, Devletin parasını gizli gizli harcayacak, cebinemi endirdi, yada kime niye verdi belli olmayacak, böyle bir şey olabilir mi ya, çalmanın yasalaştırılmış halki bu, daha başka ne bu? yani milletvekillerinin çalmasına yöntem uydurmuşlar, gizli ödenek demişler, böyle bir kanun olabilir mi ya? halkın yararına olabilir mi Bu kanun? adam Tamam bunu mesela ahbaplarına dağıtıyor olsa bile aynı yani, Adalet bu mudur? bu şekilde mi, adaletle dolduracak Hz. Mehdi bu dünyayı? böyle ahbaplarına dağıtarak mı dolduracak Adalet ile? ahbabalara ver ve, digerleri nah alsın, ve böyle adaletle doldurduk dünyayı degil mi?

Dediğimiz gibi demokrasi denilen sistem, Dünyanın her yerinde çökmüştür, Bu sadece iyi para kazanılan bir meslek ve meslek grubu halini almıştır. ve yönetim şekli de değildir. Bu yönetim şeklinden dünyaca kurtulmamız lazım. Bana göre asıl demokrasiye dönmemiz lazım. Asıl Demokrasi de benim dediğim gibi, şu çağda Artık her şey şeffaf olmalı, her şeye ulaşılabilmeli, Kim nereye ne harcama yapmış, parayı Nerede kullanıyorsun, vergiler nereye gidiyor, herkes, halktan Herkes, Kendi memleketinde ki harcırahin, nerelere harcandiklarıni, kendi memleketinin insanları görebilmeli, bugün bu çağda, böyle bir teknoloji de, hala gizli gizli sahtekarlıklar yapanlara fırsat vermek, Onların hala, zengin olmasıni, ve halaktan bazı kimselerin de, böyle fakir fukara ve köle durumunda yaşamasına sebep olmakta. Eğer Hz. Mehdi dünyayı adaletle dolduracaksa, bu sistem Halktan olan vekillerin,her hali, halkina beyan ederekten, halkın ihtiyaçlarını sorup, onlara ihtiyaçlarına karşılık, ne yapılması gerektiği konuşularaktan yapılacak bir oturum ile, mecliste ki toplantı ile olacaktır. yoksa o vekil kendisi ve patron gibi işine gidip, oradan bir gün bile, vatandaşınaı gelip, halin nedir diye sormadan, karar aldımı, bu vekillik değildir, Benim vekilim de değildir, kimseye de böyle bir vekilk gerekli de değildir. sen Hangi hak ile bana sormadan, benim hakkımda karar alıyorsun? kimsin sen, Ben vekalet vereyim Ona, o görevi ben vereyim, O gitsin, benim devletimin parasini hazinesini, bana sormdan, güya benim adima, harcasin yesin calsin cirpsin, Vatanı parça parça satsın, hazineyi istediği yere harcasın, böyle bir vekillik olabilir mi, yesin içsin gezsin, Demokrasi yanlış duruma gelmiştir, birlerin rant ve çıkar amaçlarına hizmet etmektedir.

Artık bu sistem ile Dünya yönetilmemelidir

Gerçek demokrasiye dönecek insanlar artık. dedim internet Facebook ve daha daha benzerleri kurulabilir, Aynı şekilde, ben şu anda Finans kurumlarına, mesela Avrupa'da, istediğim formularları doldurup, internetten gönderip, ve o konuda başvuru yapabiliyorsun veya görüş beyan edebiliyorsun bir sürü facebooklarda yahut video kiliplerin altindak yildizlama sitemi ile veya begendim begenmedim sitemi ile oy kullanmak mümkün iken ve rezension denilen yada back link denilen sitemler ile görüş beyan edebilmekte iken nasil iolurda bu gün hal biz bu 350 vekil denen ahmagin esaretinde yaşamak zorunda olalalim, onlar bizden cokmu dah akillilarmiş ki bni yönt4cek kdar oluyorlar ha, bu sitem tzmam ahmaklik sistemi ve sürü piskolojisi ile tedahülden kalmiş bir yönetim şeklidir, artik bu gün dünyanin böyle bir yönetime ihtiyaci yok. aynı şekilde mecliste görüşülecek kararlar, şeffaf olmalı, ve halkın yararına olan kararlar alınmalı, yoksa meclisteki 350 kişinin, bu konuda kendi aralarında konuşup karar alması ile, benim adıma vekalet yapmış olmaz. Biz bilmiyormuyuz da onlar çok mu biliyormuş da böyle kararlar alacaklar, Şu anda herkes akıllı, ufacık çocukları bile akıllı, intternet ve bilgisayar kullanbilcek kadar akilli, gecti artık öyle, enayi kandirma ile yönetme yöntemi. görüşüme sorularak tan, benim de o yönetimde yönetme hakkım var, ihtiyaçlarımı söyleme, ve ihtiyaçlarımın karşılanmasına ihtiyacımız var benim veya halkımın. var Yoksa orada onların kendi çıkarına, Bilmem prosedüre uygun, kanuna çıkarmaları ve mesela işte gizli ödenek gibi. Bu mudur yani, bu gizli kanunu kim çıkardı, milletvekilleri çıkardı degilmi. Bilmem dokunulmazlık yasası yine, neyin dokunulmazlık yasası ya. Böyle bir şey olabilir mi, oraya hizmet edecek kişi geçecek kardeşim, etmeyecek kişiyi oturmayacak oraya. hem de Bir secilen kimse bir dönem vekillik edecek, ikinci dönem başklari gecip hizmet edecek, başka ikinci defa gecemeyecek o makama. bir daha getirilmeyecek yönetime, Bir Devir yapacak, 5 sene, 3 sene neyse, ondan sonra başka rejim başka kimseler yönetecek, nasıl ki cenazeyi kabre taşırken, sırtına alan kişi, ön taraftan çıkıyor, arka taraftan başkaları sırtına almaya başlıyorsa, bu yükte devleti yönetme yükü de, her kimseye fırsat tanınacak, Kim daha güzel hizmet ediyor bakilcak. Cenabi mevlanin sistemi de o degil mi? rejimide o degilmi ki zaten

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

اَلَّذ۪ي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيٰوةَ لِيَبْلُوَكُمْ اَيُّكُمْ اَحْسَنُ عَمَلًاۜ وَهُوَ الْعَز۪يزُ الْغَفُورُۙ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ellezî halakal mevte vel hayâte li yebluvekum eyyukum ahsenu amelâ(amelen), ve huvel azî zul gafûr.

Meali :

“Sizin hanginizin en güzel ameli yapacağını” imtihan etmek için ölümü ve hayatı yaratan O’dur. Ve O; Aziz’dir, Gafûr’dur.

Sadakallahul Aziym Mülk Suresi 2. Ayet

kimler güzel hizmet edecek diyerekten, ve bu şekilde, en güzel hizmet eden, en güzel isimli anılacak, yoksa dünya ne adaletle dolar, ne de Mehdi vakti gerçekten yaşanmış olur, böyle sahtekarlıklar ve hırsızlıklar yaparaktan da, dünya adaletle falan dolmaz, mehdi falan da ortaya çıkmaz.

Bir kimse nasıl belli işlerinin yapılması için notere gidip vekillik verdiği zaman, vekalet verdiği zaman, vekalet verdiği kimse, Onun adına, onun hayrına, mesela arabasıni polise kaydettirecek plaka alacak, vergileri ödenecek, Bilmem nereye başvuru yapılacak, bilmem ne satin alinacak bilmem ne satilcak gibi, bunları onun adına yapmak üzere vekalet verilir, ve o veklati lan kimsede, o görevleri, o adamın hayrına yapmak üzere söz vermiştir, ben bunları onun adına, sahtekarlık yapmadan yapacağım demiştir. ama bugün Biz vekillik yani vekalet veriyoruz, adam bize bir defa görüşümüz nedir o konuda diye sormuyor, yine bizim ihtiyacımız nedir? Hangi ihtiyacımıza rağmen hangi kararlari aldi bildirmiyor, hangi ihtiyaçlarımızı rağmen, hangi ihtiyaçlarımızı görüldü, hangi ihtiyaçlarımızı görülmedi, Onları bile sormadan, kendileri meclis içinde oturup meclisten evine gidip gelip, mecliste istediği gibi kararlar alıyor, el kaldırıyor, karar veriyor, bana sordun mu kardeşim bu kararlari alirken sen? vekalet alan kimse Bana sormak zorunda değil mi, ben şunları şöyle yaptım, Bunları böyle, zaten benim ona vekalet vermem, Benim adıma om işleri güzel şekilde yap diyerekten verdim. bana sormayacaksında kime sorcaksin bunlari, ve bana bir defa danışmadan kararlar almak için değil o senin vekaletin. Ve ben böyle bir rejimi şu anda kabul etmiyorum. kimseye de bundan sonrada bu sitem böyle devam ettikce beni mecbur etmedikleri sürece böyle oy falan vermeyecegim, bir rejime de destek olmayacagim. ne de bir tarafa meryilli olacağım. hiçbirisini kabul etmiyorum. şu andaki bütün sistem bu halde. sadece maaşını ve parasını düşünen Ahmaklar durumunda, çıkarcı kimseler durumunda. Böyle bir şey olamaz. oraya görev yapmak için gidecek kimseler, orada hizmet etmeye gidecek, sana hizmet etmeye,oturup Maaş almaya degil. bu ismte ile secilen kimse işte İyi para kazanmaya gidiyor. aynı doktorluğu kasaplık zanneder ne gibi, doktorluk yapacak kimse, Kasap değil kardeşim, onu bunu kesmeye gitmiyorsun oraya, kurban kesmeye gitmiyorsun oraya, orada hizmet edeceksin, yönetmek için halkın ihtiyaçlarını soracaksın, Ankara'ya gidip oturuyor, bir gün bile köylüsünün şehrinin ihtiyacını sormayan bir vekilden ben ne isteyeceğim ha, Niye ben buna oy vereceğim, veyahut vekalet vereceğim. Dünya artik gercek demokrasiye dönsün benim kurallarını kabul etsin, hatta Allahin rejimi "mülk suresi 2" yani kim daha güzel amel edecek kurali, yani bizde diyoruz ki :

"Kim daha güzel hizmet edecek kuralı" ile yönetim şekli.

Böyle bir Rejimin ortaya çıkmasını sağlamamız lazım. Yani gerçek demokrasinin ortaya çıkmasını sağlamalıyız, böyle sahtekarların ortadan kalkmasını sağlamalıyız. Bu işin gerçekleşmesi için, yani dünyanın adalet ile doldurulmasını isteyen herkes, Mehdiyi seven herkes, ardımıza takılsın ve, bu sahtekarları da sürüp atalım başımızdan, bu çıkarcı menfaatçi cebini düşünen hırsızları.

Zaten bunların amaçları hizmet de değil, yönetim de değil, sadece ben ben davası.
Ve bazı Ahmaklar da bu rejimin başındaki sahtekarları, Güya neredeyse Allah edecekler ve tapacaklar, ve ben bunları söyleyince, onların taptıkları Allah'a sövmüş oluyorum. Ben onların Allah'ına sövünce, Tabii ki bana düşman olurlar, menfaatleri oradan olanların. Onlar Onlara yaranmak için bir de Yalakalık yapıyorlar. Halbuki ben sen seçtik onları, ben seçtiğim kimseye niye yalakalık yapmak zorunda, yada durumunda kalıyorum. ben vekil ettim onu oraya, o benim emrimde hareket edecek ken, bu kimseye Ben niye yalakalık yapayım, Ama ahmak sistem bu hale gelmiş. Onu Seçen sensin, ve sen onun karşısında ezik büzük durmak durumunda kalıyorsun, ezilen sen oluyorsun, Bu nasıl hikmettir. Seçen vekalet veren sen değil miydin, sen veya ben değil miyim, O zaten benim için orada görevli değil miydi. bana hakaret etmek için mi? Beni üzmek için mi yukarıdaydı, Ben geçirmedim mi Onu yukarıya zaten? Böyleleri birde Birisine "ananıda al git." diyebilecek kadar kendini Allah zannediyor bu Ahmaklar. Böyle ahmaklar başta durmamalı Kardeşim, böyle bir yönetim olmamali. Senin görevin zaten Orada, kimin ne sıkıntısı var, ne ihtiyacı var Onlara halka sorup, onları gidermek değil miydi, yoksa senin görevin kendini bir halt oldum sanıp da, halkı Böyle ezmek mi, küfür etmek mi onlara, seni başına geçiren kimselere küfür etmek, ezmek mi, onları aşağılamak mı, seni oraya geçirene, bana isyan edeceksen, Ben sana niye vekalet vereceğim, ve seni vekil vekil tayin edeceğim.

Bir biyolog maddelere, elementlere, şeylere, mikroskop ile bakmaya alıştığı için, ona normal bak kardeşim dediğimiz zaman, bakamaz artık, her şeyi mikroplar ve temizler diyerekten atfeder. ve bugün insanlar demokrasiyle yönetilmeyi iyi öğrenmişler, Birkaç kişide, Ben yöneteceğim diyor, Böylece insanlar yönetilmeye alışmışlar, biyologun mikroskoptan bakmaya alıştığı gibi, onlarda sadece yönetici seçerekten yönetilmeye alışmışlar. Halbuki orası yönetme yeri değil kardeşim, orası hizmet yeri, Kimin ne ihtiyacı var, Hangi güzel kurallar gerekli, nerede hukuk lazım, Nerede adalet lazım, bunların tespit edildiği yerken, ve bunların da, halkın ve devletin yararına olan kurallar olması gerekirken, halka zulmeden kurallar getirip, baskı altına alıp, kendi maaşlarını güvenceye alma haline getirmişler. ve insanlarda artık buna alışmış, ve sadece mikroskoptan bakar gibi, onları o göreve seçmeye zorunluymuşum gibi, bu devletin yönetiminde bunlara mecburmuş, ve bunlara muhtaçmışız gibi hareket ediyorlar. Halbuki sen onları beni yönet diye seçmedin, ben oraya gidemiyorum ama, seni sectim ki, sen benim yerime vekaleten orada güzel işler yap diye, vekalet verdin. beni yönetmen diye bir şey olabilir mi zaten. ora hizmet yeri kardeşim. insanların ve devletin faydasına hizmet etmeyenin orda ne işi var. Ora hizmette yarışma yeri, Dün Muhammed den sonra Ebu Bekir, ondan da sonra Ömer efendimiz halife olduğunda, ganimetlerdan kalan bir kumaşı herkes parça parça bölüşmüşler, herkeze küçük bir hisse düşmüş, bir elbise çıkacak kadar bile değil, Ömer efendimiz halife olduğu için, oğlunun ki ile kendininkini birleştirip,bir cübbe diktirmiş, gelen giden ecnebiler bizi aşağılamasın hor görmesin diye. Ve bir gün hutbeye çıktığında, halk neredeyse yakasına yapışacak, Sen bunu nereden aldın, bize o kumaştan az verip de, kendini fazla mı kestin aldın diye, yakasına yapışacak kadar sorguya suale tutmuşlar. ve Bugün bizim devletimizde, milletvekillerine verilen o gizli ödeneği sorma hakkımız yok, yine adamın dokunulmazlık yasası var, yakasına yapışmak hakkımız yok, Sen ne yaptın? hangi haksızlığı yaptın diye, soramıyoruz bile kardeşim, bunlar onu Hz. Ömer den daha mı üstünsün kü san sorma hakkımız yok, biz bunlara soramıyoruz şimdikilerin birde dokunulmazlık hakkı var bu mu adalet.

“Cennet size, ayakkabınızın bağından daha yakındır. Cehennem de öyledir.”

( Hadis-i Şerif , Buhârî, Rikak 29, hno: 6488)

ve Biz diyoruz ki artık cennete girdik,bak bu vakit Altın çağ Mehdi vakti "GOLDENE ZEiT" bu vakitte ve bu cennette bu Sahtekarlar, böyle hala sahtekarlığı devam edecek, bu olacak şey mi?

Mehdi de gelip hokus pokus yapıp da dünyaya adalet ile dolduruverecek haaaaa!!!!!

Olacak şey mi bu, Hepimiz Bu adaletsiz düzeni, kendi ellerimizle düzeltmemiz lazım. Bu durumlara kendi bilgimizle karar vermemiz lazım, bizim yönetilmeye değil, hizmete ihtiyacımız var, ihtiyaçların giderilmesine ihtiyacımız var, orada 3-5 kimsenin başa geçip de, Devletin malını mülkünü yemesine ihtiyacımız yok bizim.

Doğuda adam evinde içecek su bulamazken, bizim milletvekili, meclis lokantasında, döner Pizza götürsün, yanında da Coca Cola Fanta götürsün, bırak suyu, Coca Cola Fanta götürsün, ayran götürsün. Bumu adalet, böyle mi adil dünya kurulcak, bunları ypan adammı mehdi olacak
Hangi Nerde o Ömere bu kumaşın bolluğu sana nereden geldidiye soran halk, nerede bu halkin parasi ile mercedesler ile fors atan adamlar, ve bunların hesabını soramayan millet, hakkını bile arayamayn millet. Yarısı nereden geldi diye soranlar mı adaletliydi ömer gibi adaletin babasinda soran millet, yoksa bunlar Bizi yönetsin diye secipte ne halt ediyorlar sorayman millet mi? Bu insanlar, böylemi bizi yönetecekler bizim böyle bir yönetime mi ihtiyacımız var, bütün insanlık olaraktan size soruyorum?
Artık dünyada bir Kurallar da tek ve bir olmalı, bütün insanlık olaraktan buna da biz karar verebiliriz artık. Bu Kurallar da insanlığın hayrına mı? yoksa zararına mı hepimiz karar verebiliriz. internette Global bir sistem var, bütün Dünya afrikası, avrupası, amerikası, Hepimiz insanız, hepimiz eşitiz, hepimizin iki kolu, iki gözü var, yeme ihtiyacımız var, hepimizin giyinme ihtiyacı var, hepimizin barınma ihtiyacı var, hepimizin korunmaya ihtiyacı var, O zaman biz hepimiz karar vermeliyiz bu konularda. orada 3- 5 ahmak değil!!!

Orada oturmuş, ve bizim hakkımızda karar verme hakkına sahip değil bunlar. Bizim yararımıza olmayan kararlar almak, onların hakkı da hukuku da değil.
Hukuk da artık tek hukuk olmalı dünyada, Amerika'nın hukuku, Bilmem İspanya hukuku, Türkiye'nin hukuku diye bir şey olmaz, hepsi tek olan insanlık hukuku olmalı, Adalet tek olmalı. Hırsıza Amerika'da 5 sene hapis, Türkiye'de 2 sene hapis olmamalı, her yerde eşit olmalı. köpeğin Hakkı köpeğe, atın Hakkı ata, insanın Hakkı da insana verilmeli kardeşim. Eğer Adalet ile dolacaksa bu dünya, Ancak bu sistem yürürlüğe girdiğinde dolar. Ekonomi modelimizde anlattık vergi kanunlari zaten var ve zekat sistemi vergi demek zaten. vergi diye bir şey getirmişler ama vergi Gerekli yerlerde harcanmıyor. Dünyadaki çalışan herkesten birer lira alsan bile yeterli zaten, insanın huzuru için, refahı için, her ay bir lira, sadece bir lira alsan, ve bunu gerekli yerlerde harcasan o bile insanlığın refahı ve huzuru için yeterli. Ama dediğim gibi yanlış ellerde ve yanlış ceplerde yanlış alanlarda harcanıyor bu paralar bu vergiler. ve bu yüzden bazılarının Mercedes'i binmesi, bazılarının da binecek eşeği bile olmamasına sebep olmakta bu dünyanın şu an ki adalet sistemi.
Ve insanlık olaraktan, ayakkabımızın bağı kadar yakın olan cenneti de kazanabiliriz, Yoksa böyle ahmaklık ve soyucu sömürücü beyinsiz ahmaklar yüzünden de, Cehennemler içinde hala bocalayabiliriz.

Rabbim inslara idrak versinde Gerçek Demeokrasiyi bulup keşfetirsin,Dünya Bir kac rantcının eliyle değiil de, Mehdi nin Rejim sistemi ile yönetilsin. Amin, amin, amin.

--oOo---

أَأَللَّهُمَّ أَرِنَا الْحَقَّ حَقاً وَ ارْزُقْنَا اتِّبَاعَهْ وَ أَرِنَا الْبَاطِلَ بَاطِلاً وَ ارْزُقْنَا اجْتِنَابَهْ

''Allahım! Bizlere, hakkı Hak gösterip ona tabi olmayı, bâtılı da Bâtıl gösterip ondan yüz çevirmeyi nasib eyle..! '

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

سُبْحاَنَكَ اللَّهُمَّ وَبِحَمْدِكَ، أَشْهَدُ أَنْ لاَ إِلهَ إِلاَّ أَنْتَ، أَسْتَغْفِرُكَ وَأَتُوبُ إِلَيْكَ

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve

etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 26 Mayıs 2019 Pazar

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply