Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 2.33 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahmet - Muhammed - Mustafa - (Kar©glanin 16 Ekim 2015 Vaazi)
RasitTunca-2 

Ahmet - Muhammed - Mustafa - Semadaki Ben - Yerdeki Ben - Cennetteki Ben

(Kar©glanin 16 Ekim 2015 Vaazi)

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

وَلَيْسَ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ بِقَادِرٍ عَلَى أَنْ يَخْلُقَ مِثْلَهُم بَلَى وَهُوَ الْخَلَّاقُ الْعَلِيمُ

Sadakallahul Yasin Suresi 81. Ayetler

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim
Eve leysellezî halakas semâvâti vel arda bi kâdirin alâ en yahluka mislehum, belâ ve huvel hallâkul alîm.

Meali :

Gökleri ve yeri yaratan Allah onlari önce nasil yarattiysa, onların bir mislini daha yaratmayada gücü yeter. O, yaratmanın her çeşidini , hakkıyla bilendir.

Sadakallahul Yasin Suresi 81. Ayetler

---oOo---

Peygamber Efendimiz Sallallâhü Aleyhi ve Sellem Buyurdular

Resul aleyhisselam buyurdu ki: Miraç gecesi beni göklere yükselttiler. Birinci göğe vardım.
Orada Osman'ın suretini gördüm.
Kendisine "Bu mertebeye/dereceye ne ile eriştin?" dedim.
Cevaben:
"Gece namazıyla" dedi.
İkinci göğe vardım.
Osman'ın suretini gördüm.
"Bu mertebeye ne ile eriştin?" dedim.
"Kur'ân-ı azim-üş-şanı okumakla" dedi.
Üçüncü göğe eriştim.
"Bu mertebeye ne ile erdin?" dedim.
"Sure-i İhlas okumakla" dedi.
Dördüncü göğe ulaştım.
Cevaben:
"Âl-i Resule [Resulün akrabasına] nasihat etmekle" dedi.
Beşinci göğe eriştim.
Cevabında:
"Mescitte itikâf etmekle" dedi.
Altıncı göğe geldim.
"Bu mertebeye ne ile eriştin?" dedim
"Allahü teâlâdan hayâ etmekle" dedi.
Yedinci göğe eriştim.
"Bu mertebeye neyle eriştin?" dedim.
"Mihnet çekmekle" dedi.

("Menâkıb-ı çihâr yâr-i güzîn" kitabından alınmıştır.)

( Hadis-i Şerif , Menâkıp)

Allahümme Salli ala Seyyidina Ahmet Muhammed Mustafa
Allahümme Salli ala Seyyidetina Fatima ve Seyyidina Hasan vel Hüseyin
Allahümme Salli ala ismail Hacer ve ibrahim
Allahümme Salli ala Mehdiyyul Müntezar
veşşems Muhammed Vel Kamer isa
Ves Sürreyya Hüvel Mehdi
The End of Kainat
vehüve
MHD
Hu
O

Yolculugumuza başliyoruz :

Gecen haftaki kaldigimiz yerden devam ediyoruz.
ve yukardaki hadisde rivayet edildigine göre Hz Osmanin bir klonu veya bir versiyonu her sema katinda varmiş, öyle olunca peki osmandan varda muhammedden yokmuydu acaba, neden osmandan vardi dedi muhammed? o sadece bu durumu aciklamak için kullandigi bir örnek insandi, orda bizim hepimizden bir tane vardi belkide degilmi.
ve Muhammed burda birinci gök ikinci gök,.. diye bahsediyor ve ve atomlarin ceşidine göre elektron yörüngeleri ve dizilimi farklilik gösterir ve bu dizilim ile onlarin ergime kaynama nokatlari ve benzeri özellikleri ortaya cikar.

[Image: 144769888519341.png]

ve atomlar böylede, atomlarin büyük versiyonu olan kainat atomlari, gezegen ve yildizlardada böyledir. ve bizim güneş sistemimiz acaba hangi elementi temsil ediyor, bir tane cekirdek onun atrafindada 12 elektron ve bazi elektronlarinda etrafinda dönen elktronlari var, yani kompleks sistemin başlangici olan yer, ve mesala dünya ile ilk uydulu gezegen başliyor, ve ondan sonrakilerin birden fazla uydulari var, hatta daha kompleks yapi bir üst sistem, bu sefer galaksiler, onlarda merkez galaksi, onun etrafinda dönen yildizlar, ve her yildizin gezegenleri, ve gezgenlerin uydulari, sonra bir üst samanyolu dedigimiz sistemler, ve onlarda icinde galaksileri yüzdüren sistemler. öyle olunca bizim sistemimiz bir elementi temsil ediyor, onun bagli oldugu üst galaksi bir başka elmentler toplulugu ile, molekülleri oluşturuyor, moleküller bir başka molekül ile organlarin parcalarini oluşturuyor, belkide hücreyi oluşturuyor, hücreler ise birleşerek organlari oluştuyur, organlar ise bir bedende birleşip, bedenin tamamini oluşturuyor, ve insanlar, hayvanlar denen bedenlerde, bir arada gezen insan ve hayvanlar toplulugunu oluşturuyor, sonra bir üst yine bunlarin toplami gezegeni oluşturuyor, gezegenler ise güneş sistemlerini, sistmlerde galaksileri,.......

Hal böyle olunca su molekülünden bedenin her azasinda bulunur, yine oksijen her uzuvda olmasi grekendir, ve böyle olunca yine kalsiyum ceşitli yerlerde olabilir. ve bu da demek olurki, Hz Osman dan niye her katta bir tane daha vardi aciklamiş oluyor. ve osmanin maddesi öyle bir maddeki yani mesela kalsiyumdan kemiklerde dişlerde tirnaklarda olabilir. temsili misal, yine demirin vücutta bulundgu yerler belli, yine glikoz şeker molekülleri en cok beyine dogru yol alan, ve orda kullanilan bir molkeül ceşidi. ve öyle olunca şekersiz bedenin akli calişmaz, onun yani beyinin yakiti şeker, yine saclar yağ yakar killar yağ yakar yağsiz killar saçlar sakallar uzayamaz , yani benzinsiz araba yürümez. sistem öyle komplex bir sistemki, biri birine, biri digerine bagli, öyleyse bu kavga ne, bu savaş ne, düşman kim dost kim, mikrop ne? alyuvar ne? akyuvar ne? vücutun askerleri kim? vücuta zarar veren diş etkenler ne? mikroplar kim?
ve böyle olunca güneşler peygamberler, ve onlar sistemin askerleri gibi ,ve onlarin arkadaşlari onun sistmeni oluşturan gezegenler gibi, ve yani atomun elektronlari gibi, ve yine moleküler sistem diger peygamber ve dinlerle olan alakamiz bagimiz, ve yine her peygamber bir rehber, yol gösterici ve ona uyan o sistemin kuralina uymuş olur, yani yag yemek kurali saclara killara mahsusken, beyinde yağ yakilmaz öyle olunca, niye falan peygambere falan falan yasak, niye filan filan, fulanada filan yasak anladinizmi. ve mesala benim ablam evinde besledigi tavşanlara, kek gibi bişeyler yedirmiş, yani şekerli maddeler. Tavşan sevmiş yemiş amma, kulaklarinin arkasi yara olmaya başlamiş, sonra yani tavşansan sana şeker yasak olabilir, havucdaki şekr degil diger insan icadi şeker pancar şekeri, sen kurali cignersen hem kendine, hem sisteme zarar veermiş olursun, mesala atlara kesme şeker verirler yine atlara arpa güzel, arpayi sen yersen afedesin baril baril gaz cikarirsin, sana elverişli degil, amma mecbura kalinca, yenilmez degil,yenebilir. daha önce yazdik vücut ve mide afedesiniz lastik donu bile yersen, ondan şeker imal edebilcek bir yapida dedik. ve böyle olunca mecbura kalirsan arpada yersin, tavşanda kek atiklari yiyebilir amma, devamli degil, devamli yiyince işde sistemi hasta etmiş olursun, ve sistem hastalanirsa, vücut hasta olur, hasta olan vücut , Allah muhafaza ölüme kadar gider. ve akil ve mantik işde, dini ve sistemi korumak için, gerekli olan bilgi ve ilmi ögrenmekle mükellefdir, bilgisiz cahil akli ile, ne din, ne namaz, ne oruc, nede müslümanlik olmaz. müslümanlik olmayinca hiristiyanlikda olmaz, ve bütün dinler sistemin muhafazasi için gerekli. Tirnak, tirnaklara konulan yasalara uymak zorunda, ciger, ciger yasasina, dişler diş yasasina, ve her sistem ve dinin mensbu kendi dininb kurlina uymali degilmi. Yine bir adrenalin hormonu salgilanmasi için belli şartlarda gerekli olanlar olunca, adrenalin hormanu salgilaniyorsa, yine denizlerdeki karadaki bütün sistem herbiri ayri bir görevin mensubudurlar, ve kabe tavaf edilirken en icten dönen, cabuk döner, ve sonra iknci sira, ücüncü sira, ve en dişdan dönen en uzun sürede döner degilmi, ve kuranda gecen, ve gecen hafta yazdigimiz ayet, mearic suresindeki, bir günü, bizim senemizle ellibin sene eden sistem. bizim merkezimizi en dişarlardan dönen bir sistem, ve insanin şehadet ve baş parmaklarindaki bogumlar gösteriyorki, üstten dönecek olan bir bogum, taa baş parmagin üstünden yola cikip avuclardan dönüp bütün bedeni dolaşip, geri baş parmagin ucunda birleşen bir sistem. ve öyle olunca merkez, mührü refiki ala vaazimizda yazdigimiz yaratilişin başi hak Tealanin mühründen başlayan sistem, ve bu sistem elifsiz bir Allah yazasi ile başlayip, sonra bütün sistemi dulaşan, o elektronlarla Allah yazan sistem. ve hatta bütün bedeni dolaşinca, Allahu Tealanin bütün isimlerini dolaşip gelmiş olur. yani biz 99 unu biliriz, amma Allahin, daha bilmedigimiz binlerce ismi vadir. yani mesela Allah Rahman ve Rahim oldugu gibi, Allahin WIFI diyede bir ismi var. Allah öyle haberleşirki, yani kablosuz baglanti ilede haberleşir, ve bu ismini bizler WIFI diye biliyoruz, amma onun asli manasini Allah daha iyi bilir. ve bize, daha Muhammed döneminde açığa çıkmamiş olan bu ismini, ve ilmini, bizim dönemimize saklamiş, ve bizlerde aciga cikip yaygin bilinen bir ilim halini aldi. ve yine bizlerin bilmedigi binlerce ismi vardir. okyanusdaki bir balikda sakli belki, yahut yerdeki bir böcekde, veya gökte ucan bir kuşun kanadina gizlemiş o ismini, ve zamani gelince, o isminin sakli oldugu hayvanin cibilliyatinda olan bir kimse, o ismi aciga cikaracakdir, ve o isimi ve sifati ve ilmi ile, taninir olacakdir Allahu Teala.

---oOo---
Birisi bir dini sohbet anlatirken, bizi atfederek diyorki, eger insan söze başladiginda, kare bicimindeki dairede bahsediyorsa, orada sözün bittigi ve mantiksizligin başladigi ve sacmalandigi yerdir diyor. halbuki kare şeklinde dairenin dünyada örnegi var, ve bizler ikamet edilen bir eve daire deriz, ve ve ilk ikamet edilen daire ve ev olan yer, kabedir. ve kabe kare şeklinde olmasina ragmen onun etrafinda dönünce o daireymiş muamelesi yapariz, o yüzden hicri ismail daire şaklindedir, ve muhammed burada(yani hicri ismailde) kabedendir dedi, ve böyle olunc kare şeklinde bile, bir daire varsa, o zaman hangi olmazdan bahsediyon Allahin mülkünde, olmaz ancak Allahin olmaz yasak dedikleridir, oda ümmetine göre göreceli, muhammedin onun yasaklarini acikladiklaridir. onlarin dişinda olmaz diye bir şey yok, ve eger sen kör cahil karari gibi bir kararda saplanirsan, daire yuvlarlak dersen, kare şeklinde daire olmaz dersen, kabeyi anlamamiş olursun, ve niye tavaf ederiz hikmetinide bilmemiş olursun.
Allah kainati dürmüş bükmüş icimize koymuş, ve kainatta ne varsa, bizim icimizdede var. ve dedikki ankaradaki birisi, "ben dünyaliyin" deyince, dünyayi sahiplenmiş olur, ve "enel hak" diyerekde, bende hak tecelli ediyor, bende HAKKIN bir parcasiyin der amma, firavun gibi parca oldugunu, ondan binlercesi daha oldugunu unutupda, kendini tek tanri, tek başkan, tek halife sanan, ahmaklar, işde zamanimizin firavunlaridir. ve tek başkanlik sistemide böyle ahmaklikdir. ve buna biz küfür diyoruz. cekirdekde elma sakli amma, elmanin icindeki cekirdek, daha elma agaci bile degilken, bütün elmalari ben yarattim demeye kalkarsa, ahmaklik olur. Allah her elmaya ayni sirri sakladi, senden binlerce var, amma sen kendini tek elma agaci sanip, elmalari yaratan tek tanri ilan edersen, Allahin kudretini hice saymiş olursun, ve Allah mülkünde ortak istemez, o yüzden bize şehadet ettirtir her namazimizdaki tahiyatta, ve deriz: "tek olan Allah dir, onun dişindakiler hicdir, parcadir,denizde damladir." ve kainatin büyüklügünü düşününce, bir insanin damla bile olamayacagini, gözlerin ile görmüş olursun.
ve Allah sende olmayan binlerce yetenegi, bir kuşa, bir kurda, hatta bir karincaya vermişken, sen kendini ne zannedersin, ve mesela köye bir ceşme yapmaya karar veren adamlar, o ceşmeden bütün köy suyunu alsin diye yaparlar, amma dünyain madenlerini otlarini cöplerini; hatta internetini ve WIFI sini, yahut bir motor icadini, yahut flourasan icadini, veya ciceklere gizledigi şifayi hangi derde deva ise,o derde dücar olan herkes için koymuşdur, bunu bir adamin tekeline vermek için yaratmadi, ayni köyün ceşmesini benligi geciripde köyü haraca baglamaya kalkan ahmak gibi.
Rabbim , dünyamizin kaynalklarini benligine gecirmeye calişan, ahmaklarin şerrinden, mehdi ve cemaatini muhafaza eylesin.

ve 1970 lerde dünya nüfusu 4 milyar 400 milyonlar civarindaydi ve ben dogunca, ben 4 milyardan birisi oldum, bugün ise 7 milyar insan, ve 7 milyardan birisi olupda, kendini bulunmaz hind kumaşi sanan ahmaklara duyulur. sen gibi 7 milyar daha var bu dünyada, sen tek başina bir hicsin. Mesela cay icecek olsan, şekerini yapmakm için ekip bicen ve fabrikaya götüren ve o fabrikada calişanlar olmasa, cayini kahveni içecek şeker bulmazsin onlarsiz. gömlegindeki dügmeleri icad edip, üretenler olmasaydi, caval giyerdin, dügmesiz cuval, ve yine onlarsiz bir hicsin. yine sütünü üreten inekler olmasaydi, onlarin yedigi her bir ot cicek olmasaydi, yine misla ile ankaranin cayirlari, bilmem egenin cayirlari olmasaydi, o otlarda olmazdi, o otlari dülleyen böcekler olmasaydi, onlar adem zamaninda biter kururdu dünya. ve sen bu bütün ile beraber olunca bir işe yariyorsun, hal böyle iken kafir kim? mümin kim? hiristiyan kim? müslüman kim,
ve Hz ibrahim peygamber zamaninda birileri cok yalan söylerler, ve Hz. ibrahim dua eder: "bunlari helak et" diye. tamam onlar helak olur, birleri münafiklik eder, ibrahim dua eder: "münfiklari helak et Allahim" diye münafiklar helak olur. sonra birileri zina eder : "zinakarlari öldür kahret Alahim" diye dua eder. zinkarlarda gider. ve sonunda cenabi mevla Hz ibarahime buyurur: "ya ibarahim, sen kullarimi, bu gidişle yok edip bitirceksin, benim kullarimi rahmat birak" der.
yani sevabi ile günahi ile onlar Allahin kullari iken, sen kimsin, ey firavun! bunlar mümin bunlar kafir demeye kalkiyon, gece geceligini bilmezse ve gündüze dönse, nice gözler uykusuzlukdan kan canagina döner, yine hep gece olsa, nice gözler kör olurdu, yine hep kiş kar kiyamet olsa, bahar gelmese, dünya sogukdan dolayi helak olurdu, yine hep bahar olsa meyvalar sebzeler ermezdi, tatlanmazdi. yine hep yaz olsa sular kururdu. öyleyse bizler acisiyla talisiyla mümini münafigi ile yine zinakari yalancisi hirsizi ile birlikte Allahin kullariyiz. Ey Allah bilmezler, bizler bütünü oluşturan parcalarsak, bir beden tek cins hücreden oluşmuyor, dünyamizda tek cins element, tek cins bitki, tek cins sebze yok. ve bu ceşitlilik ile bizler bütünü meydana getiriyoruz zaten.
Ahmak kafalara, rabim idrak versinde, dünyayi tek tip insana bindirmeye calişan ve kendilerine esir muhtac etmeya calişan ahmak zihinli insanlarin şerrinden, mehdi ve ashabini, arkadaşlarini, taraftarlarini, sevenlerini, sevdiklerini emaninda muhafaza eylesin.

--oOo---

وَآخِرُ دَعْوَاهُمْ أَنِ الْحَمْدُ لِلّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ

Ve âhıru da'vâhum enil hamdulillâhi rabbil âlemîne,
Amiyn.
Elfatiha maassalavat.

Sübhâneke Allahümme ve bihamdik, eşhedü en lâ ilâhe illâ ent, estağfirullahe ve etûbu ileyk.

--OoO--

Kar©glan

Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 16 Ekim 2015 Pazartesi

Original Kar © glan

Signing of RasitTunca
[Image: attachment.php?aid=107929]
Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca
Smileys-2
Reply

Forum Jump:

Users browsing this thread: 1 Guest(s)