MUHAMMED

Muhammed


BAYRAK

TC.BayrakHoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.

Kullanıcı Adınız:
  

Şifreniz:
  

Forum İstatistikleri
Toplam Üyeler:» Toplam Üyeler: 24
Son Üye:» Son Üye: TalaMAN
Toplam Konular:» Toplam Konular: 4,176
Toplam Yorumlar:» Toplam Yorumlar: 4,897

Detaylı İstatistikler Detaylı İstatistikler

DOWNLOADEN


“Downloaden Bölümümüzden BEDAVA Grafik Paketleri,E-Kitaplar ve Bedava Bilgisayar Programlarını Tek TIKLA BEDAVA indirebilirsiniz”
(Raşit Tunca)
AYET

“Yeryüzüne muhakkak benim iyi kullarım varis olacaktır”
ENBİYA Suresi 105


FELSEFEMiZ

“ iSLAM OKUMAK YAZMAK YADA ÇiZMEK DEĞiLDiR, Yahutta O Hadis şöyle, Bu Ayette böyle diyor Diye Papağanlıkda Değildir. islam Kuranı ve sünneti HAYATINA TATBiK edip, Onunla Yaşayabilmekdir”
(Karoglan Raşit Tunca Sözü)


Raşit Tunca Sözü

“Yüzme bilmek Denizden çıkmana fayda vermez, taaki yüzme biliyorsan, denizedee düştüysen, ellerini, kollarını, ayaklarını çırpacaksın, ve birde tutuncak dal bulacak, tutunup çıkacaksın. ilimde böyledir, bir ilmi bilmek fayda etmez, taaki, onu hayatında tatbik edesiye, Dinde böyledir, din bilmek imanını kurtarmaz, taaki, ne zaman, bildiğin öğrendiğin dinini hayatında tatbik edip, yaşadın, o zaman belki kurtulursun.”
(Karoglan Raşit Tunca Sözü)

GÜZEL SÖZ

“ Bazen Hata Yapıvermek, Doğruyu bulmanın ilk Basamağıdır.
(Başağaçlı Raşit Tunca Sözü)
Cumanız Mübarek Olsun Resimleri | Resimli Cuma Mesajları V260620180055 Serili Galeri

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

Etiketler : Cumanız Mübarek Olsun,Hayırlı Cumalar Resimleri,جمعة مباركة,Cuma E-Kartları,Cuma Resimi,Cuma Mesajı, Cuma Tebrik Kartları, Yeni,Arapça, Allah,Muhammed,Allah Yazılı,Muhammed Yazılı,Yazılı,Renk Renk,Caligraphic,Dini Resimler,Design By Karoglan,islamic art,hat yazı,hat sanatı,hat tezhib sanatı,ps,ps dizaynları,digital resim,çok güzel,en güzel,harika,harikulade,best,grafik,islamic grafik,Cuma,E-kart,cuma tebrikleşme,cuma resimi,Mübarek cuma,hayırlı cumalar,have a good Friday,ein gesegnetes Freitag,have a Holly Friday,freitag Grüße,Friday salute,Friday celebration,freitag Feier,Resimli Cuma Mesajları,Cumanız Mübarek Olsun Resimleri,


Karoglan Raşit Tunca'nın Videolu Vaazı

"Evliya Varmıdır Yokmudur"

Karoglan Başağaçlı Raşit Tunca'nın

(18 Eylül 2021 Vaazı)

Original Kar©glan

Seri No : V18092021xxxx
Karoglan ın Ramazan Risalesi

Selamünaleyküm,

Estauzubillah,

Yıllardır Ramazan'a Müslümanlar Medhiyeler dizmişler "hoşgeldinler Merhabalar, güle güle, elvedalar" neredeyse kırmızı halı serecekler önüne. Halbuki Ramazan nedir? ne değildir? insanoğlu anlamamış. Açlik, fakirlik, yokluk, kıtlık demek Ramazan.

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

وَلَنَبْلُوَنَّكُمْ بِشَيْءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِنَ الْاَمْوَالِ وَالْاَنْفُسِ وَالثَّمَرَاتِۜ وَبَشِّرِ الصَّابِر۪ينَۙ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

Ve le nebluvennekum bi şey’in minel havfi vel cûi ve naksın minel emvâli vel enfusi ves semerât, ve beşşiris sâbirîn

Meali :

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.

Sadakallahul Aziym Bakara Suresi 155. Ayet

Ekmek yeme! su içme! karın ile yatma!

Ekmek yeme demek, ne demek : Her şey zıtti ile kaim, yani Türkcesi Her şey, zıt anlamlısı ile daha iyi bilinebilir. Ekmek ve su gibi nimetlerin kıymetini, Eksildiğinde veya yokluğunda daha iyi anlamış oluruz. Allah, Ramazan ile diyor ki : "Bak sana ekmek verdim, rızık verdim, su verdim, Onları veren benim, alırsam, bak böyle Ramazandaki gibi, aç kalırsın, fakirliğe düşersin. Anla ki, bunları sana, ben verdim, benim verdiklerime (yediğin, içtiğin, bindiğin, yattığın şeylere..) şükret, kıymetini bil, israf etmeden ye iç, güzelce yaşa, diyor.

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

وَكُلُوا وَاشْرَبُوا وَلَا تُسْرِفُواۚ اِنَّهُ لَا يُحِبُّ الْمُسْرِف۪ينَ۟

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

kulû veşrebû ve lâ tusrifû, innehu lâ yuhıbbul musrifîn

Meali :

Yiyin için fakat israf etmeyin. Çünkü O, israf edenleri sevmez.

Sadakallahul Aziym Araf Suresi 31. Ayetten Pasaj

Karı ile yatma ne demek? Yine o da zıttı ile kaim. Size eşler verdim, çocuklar verdim, aile verdim, bak Ramazandaki gibi sizi bunlardan mahrum edersem, zor durumda kalırsın, elinkilere göz dikersin. Eşinin kıymetini bil, Çoluk çocuğun ailenin kıymetini bil! Oruç ile Ramazan ile sana bunların eksikliğini yokluğunu öğretiyorum ki, karın ile cima edip yatma diyorum ki, yatmanın ve eş ve aile sahibi olmanın kıymetini bil diye. Sana verdiğim eşin ve ailenin kıymetini bil diye! Yoksa Ramazan diye, sahurda mideyi tıka basa doldurup, acıkmayan diye, her şeyden yiyip, sonra susamayan diye de, çay içip nane yiyip, aşama kadar acıkmadan susamadan durup, bir de ben oruçum diye gezmek değildir ki orucun gayesi. Yokluğunu gösteriyor ki, sen de varlığının kıymetini bilesin diye. insan için yemek ne kadar önemli bir şey, su içmek ne kadar önemli bir şey, bunları bize bahşeden, bizim için vareden ve, bizlere ikram eden, böyle bir şeyi yaratan Rabbimize şükretmek, daha güzel bir şey değil mi? Yokluğunu anla ki, varlığında kıymetini bilesin israf etmiyesin. Bunu bir defada anlayabilcek kapasitedeydek insanlar, bunun şu andaki insanların kafasına vura vura, her sene, her sene anlatmanın anlamı yok artık. Ramazan'ın gayesi ve manası : sadece verdiğim (Rabbimizin verdiği) nimetlerin kıymetini bilin demek. Yoksa 1 ay oruç tutuyorsun diye böyle, acıkmayan diye tıka basa mideyi doldurup, Ondan sonra akşama kadar hiç acıkmadan dur gez!

Orucun gaye ve manası böyle olmadı ki! Bunu insanlar anlamadı da zaten, yıllardır bir şey anlamamış Ramazan'dan, "Hoşgeldin Ramazan, elveda Ramazan" kötü iyiyi Bulasın diye var dedik, gece gündüzün kıymetini anlayasın diye var, Yoksa Allah insanı niye aç durdursun, o kadar nimetleri bahşeden, senede bir ay, onlara kedinin ciğere baktığı gibi bakın durun diye mi! bunu zaten tek bir seferde anladıysan,artık oruç falan tutmana gerek yok kardeşim, cennette oruç namaz hac zekat ve benzeri insanları meşakkete sokacak hiç bir şey yok.

أَعُوذُ بِاللهِ مِنَ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ , بِسْمِ ﷲِالرَّحْمَنِ اارَّحِيم

إِنَّ ٱلْمُتَّقِينَ فِى جَنَّٰتٍ وَعُيُونٍ ٱدْخُلُوهَا بِسَلَٰمٍ ءَامِنِينَ وَنَزَعْنَا مَا فِى صُدُورِهِم مِّنْ غِلٍّ إِخْوَٰنًا عَلَىٰ سُرُرٍ مُّتَقَٰبِلِينَ لَا يَمَسُّهُمْ فِيهَا نَصَبٌ وَمَا هُم مِّنْهَا بِمُخْرَجِينَ

Euzubillahimineşşeytanirracim
Bismillahirrahmenirrahim

İnnel muttekîne fî cennâtin ve uyûn. Udhulûhâ bi selâmin âminîn. Ve neza’nâ mâ fî sudûrihim min gıllin ıhvânen alâ sururin mutekâbilîn. Lâ yemessuhum fîhâ nasabun ve mâ hum minhâ bi muhrecîn.

Meali :

Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlar, cennetler içinde ve pınarlar başındadır. Onlara, “Girin oraya esenlikle, güven içinde” denilir. Biz, onların kalplerindeki kini söküp attık. Artık onlar sedirler üzerinde, kardeşler olarak karşılıklı otururlar. Onlara orada hiçbir yorgunluk dokunmaz, onlar oradan çıkarılacak da değillerdir.

Sadakallahul Aziym Hicr Suresi 45-46-47-48. Ayet

Sen Allah'ın nimetlerini bildiğin saydığın ve yad ettiğin ve şükrettiğin de, yapman gerekeni yapmış olursun. Cennet kurulunca da, ye iç israf etme, hanımın ile birlikte ol, ama zina etme, Ramazanın anlamı bundan ibaret, yoksa Elvedalar Hoşgeldinler hepsi fasa fiso, bir ay oruçta, hepsi fasa fiso.


Bir Karoglan Başağaçılı Raşit Tunca Risalesi
Başağaçılı Raşit Tunca

9 Mayıs 2020 Ramazan ayının 16'sının gündüzü Saat sabah 7.42 geçiyor.


Kutsal Haç ve Hırıstiyanlığın Ana Doktrini Nedir?

Onlar "sona dayadık öldürdük Allah ı" derler ve, her sene Aralığın 24 ü ( veya 27 sini) Bayram yaparlar!!!

Biz o Allah a inanmıyoruz!!!

Bizim Allah ımız "öldüremediler onu, bitiremediler onu, Ben yeniden başlattım" der...

"1 ocak 0001
isa yı benim yeniden doğdurduğum gün" der Allah

Biz Kuran-ı Kerimi ihlasda bitiririz "3 ihlas bir fatiha okuruz" yani sondan iki önce, yani 31 değil, 30 değil, Miilattan önce 29 ARALIK.
Fatiha, O'nun yeniden başladığını gösterir. Evet öldürüdünüz, isa öldü! ammaaaaaaaa,


Kameri Takvim ile Christkind : 28 ini 29 una bağlayan gece, gece yarısından hemen sonra, tamda o Yılbaşı fişeklerinin atıldığı saat ve vakit, Seyyidina Hz.isa yeniden doğdu gülüm, Lovely'im Meryem'im. Sıfırdan cillop gibi, yeniden başlatıldı isa efendimiz...


Miladi Başlangıç : 000001.01.0001 Hz. iSA'NIN Doğum Günü yani...

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدْتُ وَيَوْمَ اَمُوتُ وَيَوْمَ اُبْعَثُ حَيًّا


Vesselaamu aleyye, yevme vulidtu, ve yevme emuutu, ve yevme üb asü, hayye.

وَقَوْلِهِمْ اِنَّا قَتَلْنَا الْمَس۪يحَ ع۪يسَى ابْنَ مَرْيَمَ رَسُولَ اللّٰهِۚ وَمَا قَتَلُوهُ وَمَا صَلَبُوهُ وَلٰكِنْ شُبِّهَ لَهُمْۜ وَاِنَّ الَّذ۪ينَ اخْتَلَفُوا ف۪يهِ لَف۪ي شَكٍّ مِنْهُۜ مَا لَهُمْ بِه۪ مِنْ عِلْمٍ اِلَّا اتِّبَاعَ الظَّنِّۚ وَمَا قَتَلُوهُ يَق۪ينًاۙ

Vekavlihim innaa katelnealmesiiha isaebne Meryeme Rasuulallaahi vemaa katelüuhu vemaasalebuuhu veleakin şubbihe lehüm ve innelleziineaḣtelafuu fiihi lefii şekkin minhu mea lehum bihi min ilmin illaattibaa ezzanni vemaa katelüuhu yakiinaa.


Ve Allah'ın Rasuülü Meryemoğlu İsa Mesih i, öldürdük demeleri yüzünden, cezalarını buldular. Onu öldüremediler de, asamadılar da, onlar bu konuda şüphe içindedirler. Zaten ihtilafa düştükleri şeyde de : o konu hakkında, o konuya ait bir bilgilerinin de olmaması dır zaten. Bu konuda ancak şüpheli bir bilgileri var. Gerçekten de O'nu öldüremediler.


Hz. isa Dediki : "Doğduğum gün, öleceğim gün, ve hayata yeniden döndürüleceğim gün, selamet içindeyim."


Kar©glan Başağaçlı Raşit Tunca Risalesi

Raşit Tunca
01.01.2020 Çarşamba
W, X, XY, Y, Z Vanelen kuşakları

W, X, XY, Y, Z Vanelen kuşakları

W = Weibil Dişil Toplum
X = man Manlich Erkek Toplum
XY = Manlich und Weiblich Dişil ve Erkek Ortak Toplum

Y = çift cinsiyetli Toplum, Y zülfikar çift cinsiyetli ler vakti çatal zülfikar yani iki penisli yada, hem penisi olan hem vaginasi olanlar, yada çift vaginali, yada çift anüslü, ve intizar ve ye bülent rüzgar benzerleri o çagda çoktan bitti fatih yürekler vaktiyidi o furya o da geçti
Z = Dualite Toplumu, Double peneration zeki çocuklar çağı evvel ahir, rahman rahim, aci tatlı, soğuk sıcak, Raşidi tarikati tesbihdeki double penerations sebebi ve hikmeti Z vanelen çağı
ve sonunda SADNEES
cinsiyetsiz kalan insanlık, ve alfabenin sonu ve isa nın çarmihda kesilen ...... ve kendi sonunu kendi yaratan insanoğlu ve son doygun insan ve meleklik, ve o uzaydan geldiği varsayılan ve, düşen araçda bulunan insana benzemeyen cinsiyetsiz varlıklar, aslında onlarda bizlerin gelecekdeki hali sadece, oda insan amma, insalıkdan çıkmış ve yüzüklerin efendisi "KIYMETLiMiZ efendimiz" o çıplak ve hırslarına esir olmuş varlıklar ve kıyamet.

   
   

Siret Okuma ve Burun Mevzusu

Karoglanin Siret Okuma ve Burun Mevzusu Hakkindaki Risalesi

siret okuyucu ahmagin birine itafen Burunumuz hakkinda ileri geri konusan ahmkalara burnumun yandan profilini hediye ediyorum ahmak iyi bakda bir daha öyle konus averelmi sandin beni hayata aval aval bakan diye tarif ettin nerden tuttumsa orasi benim oldu hayatta diymem amma benim olnlar var olmaynlar benim zorla aldiklarim var bana otamatik gelenler var benim cagirdiklarim var cagiripda gelmeyenlerim var ne öyle herseye burnumu sokarim sazan brunu ile önce burnumu daldiririm bak o kadar uzun degil burnum sazan degilim her olay dalacak kadar benim dogdugum basagacda deniz yoktu be adam, cay vardi bizim köyde yüzücek kadar, deniz drya yada firat gibi derin nehir falan degil cay cay, alah öyle diyor kipirti olsa kendine söyleniyor sanir diyor, nede karismam gereken isden geri dururum, burun demek budur, averllik bilmem neyi temsil etmez. ahmak. allah burunlari koymus camiz burnu, boga burnu, simi köpek burnu, bilmem fil burnu, bilme hamsi burun,sivri sinek burunlu, bilmem gergadan burnu, bilmem kokarca burnu, yani sen neye göre benim brunumu siniflandirdin ahmakn bak bir dogaya kac cesit burun var, sen kac kategori söylebiliyon burun hakkinda ben ne kadar biliyon gör. bir adam esek oldugunu anlayinca ne kadar alim olsada herkes kartal bilmem boga amma o esek ne kötü bu. adam nefsini bilse neye yarar degilmi. yani adamlik insanlik önemli olan yoksa, ortda gezen tilkilerde, farlerde var, aslanlarda, kaplanalarda var, san düsmesdi benim brunuma kahenet yazmak, beni yaratan en güzel yaratmis, bana en layik olani o bana vermis, bir dah benim hakinda yorum yapma demedim mi ben sana ahmak herif .


“Ben Kulun Zannı gibiyim”

yani beni iyi bilirse iyi kötü bilirse kötüyüm manasi olmaz mı?

insana Allah özgür irade vermiş özgür denemez ama cüzi irade vermiş, yolunu kendisi seçsin diyede yol vermiş, yol var cennete gider, yol var çukura cehennem çukurana gider.
Normal insanlar avam denen takım, ya önünü, ya evini, ya sokağını aydınlatırken, peygamberlerin izini takip edenler ise, peygamberin yolunu aydınlatırlar ki, arkadan gelenler çukura düşmesin diye , peygamber ve gercek veliler, Allah dostları da bir yol çizdiler ise güneşler ve aylar gibi o yoldan geçeçek herkesi aydınlatırlar.
Kimse kimsenin fikrine gem vurma hakkına sahip değildir, velev ki bu bir ateiste bile serbest bırakılmışken, sen kim oluyorsun ki dangalak yol kesen harami, yoluma pusu kurupda, o yoldan gideceklerin yolunu kesiyorsun. Defol git ve kendi çöplüğünde öt. Ey insan beni kömürcüye sorarsan, onun elinde kantar vardır, beni kefeye koyunca, ya abartırda abartır tonlar eder der, yada beni bilmeyen kömürcü kantara koyulclak altınmı olu(kimin kantarla dolusu altını olabilir ki) bir kantar altınım olmayınca yok sayar ve bu bir okka bile etmez der, beni kuyumcuya sorarsan eğer ben bir ton geliyorsam onun terazide beni tartmaz, o cünkü miskal ile tartmaya kılı kırk yarmaya alışmış bendeki göreceği kücük bir hata o terazideki dengeyi de bozar, benim kılı kırk yarmadığımı görünce, o da der bu bir miskal etmez der. Beni mimar mühendise sorarsan, oda metreyle ölçer, santim le çizer be gülüm, yani büyüğümü küçük eder gülüm, çoklarımı hiç eder gülüm,
oysa ki Herkes ağırlığınca okka eder, boyunca da metre eder be gülüm.


“Doğru Zamanda, Doğru Seceneği Yakalamaktır Hayat”

“Siyah Renk Renkleri yutucudur.
Kış Burcu insana Fikrini kabul ettiremezsin
Çünkü O’nun kendi bir doğrusu var,
Deveye hendek meselesi
işte Çocuklarına veya etrafına ve insanlara hep itraz edende
burcuyla alakalı, o yüzden önceki söze atfen
hep itiraz edenlerde Hep Erkek beyin değildir
Yaz burcu ise hep iyilik güzellik ister ve mülayim dir
Kuran daki peygambere atfen yumuşak huylu olmak
Fakat Yumuşak çivi ile bina yapılmaz be azizim
Tahtayı bile delmez Yumuşak çivi
O zaman biraz ondan biraz bundan ve dualite
ve Bahar Buçları Ki Muhammed Bahar burcudur
Hiç Çemen yumuşak olsa
Sabanla eşemediğimiz toprağı deler mi
Doğru zamanda sert
Doğru zamanda yumuşak olmak
Doğru zamanda yağan yağmur
çemenin topraği delmesini sağlayan
doğru zamadan yağan kar
çemeni donmaktan koruyan
Yani velhasıl
“Doğru Zamanda, Doğru Seceneği Yakalamaktır Hayat”

“Siret Okumakla Adam Tanınmaz, Giyilen Çala Çaputa, Görülen Göze Kaşa Aldanma Sofi /Sofiye, Allah Elması, Kazmayınca Ulaşılmayan Diiip Derinlere Saklamış, Üstünüde içini Göstermeyen Kara Kara Kömürler ile Örtmüş Unutma”

Bir Karoglan Risalesi 4 Kasım 2018

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 4 Kasım 2018, 22:50Zıt Kutuplar Birbirini Çeker

Karoglanin "Zıt kutuplar birbirini çeker" Risalesi

ЯR bak bu şarkıdaki (Kan ve Gül Şarkısı) gibi, benim logoda böyle, sırt sırta dönmüş iki sevgili, amma bak, benim evimin yönü batıya bakarken senin evin doğuya bakıyorsa işde "R" nin biri ben biri sen, amma bunu yazmışdım daha önce herhal eline ulaşsmadı yada okumadın sen, yani mıknatıs aynı kutup olan pozitif pozitifi iter sen negatif ben pozitif isem farklı kutup isek birbirini böyle iki ´"R" sırt sırta olcak şekilde çeker amma sen sistemin soğuk ucu kış burcu, ben ise sıcak ucu merkür, yani iki zıt ve, iki çekici kuvvet, amma sen ne kadar beni, ben seni çeksemde sırt sırtayız yüz yüze değil belki ondandır bu ayrılık ve kavuşamamalar
halbuki benim ev batıya senin ev doğuya bakınca biz ikimiz zıt olmamıza rağmen yüz yüze bakıyoruz demek olur R nin bacağını al, iki P yüz yüze P, yani popolar ise bir alta doğru biri üste doğru yani biz kavuşmusuz ezelde haberimiz yok beeeee yahu Güneşimin eşi olan ikizi kim acaba? P deki yarım daireler güneşimin yarısını temsil ediyor benimki ile seninki bir araya gelirse şemse şemse karışınca mevlananın dediği gibi şumuuuus oluruz . şurda güneşe(şumuuuus olmaya) ne kaldıki?

Ey ziyaretci Bu sadece yorumdur kişilerle alakalandırmayınız lütfen, o hal üzeri olan kimseler elbet anlayacakdır işin ciddiyatını ve vehmini.

Bir Karoglan Risalesi 20.07.2018

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 20.07.2018

Sıfır ve Bir Risalesi

Karoglan Hocanın Sıfır ve Bir Risalesi

sayilar, mesala 1, vahid ve tek ve bütün olan, ve mesala 10 ise, 10 tane birin, bir araya gelmesinden oluşuyor, yine 100 demek, 100 tane bir demek, 8000 demek yine 8000 tane bir, bir araya geldi demek. bölsen birin katlari, carpsan birin katlari, cikarsanda birin katlari ve toplasamn yine birin katlari, ve birde sifir var, o ne peki, varlik ve yokluk,hayat ve ölüm, biri sifir ile carparsan, bir sifir olur, yine 800 ü sifir ile carparsan, 800 de sifir olur, yine 100 000 i sifir ile carparsan, yine sifir olur," ya mümit" olan Allah sifirlayan Allah hikmeti, öldüren Allah, yok eden Allah, yine bir ve 1 vahid ve var eden, hayat veren, can veren Allah, vahidul kahhar olan Allah in , kendisini bize tanittigi birer misali, yani sifiri 1 ile topla etkisiz eleman, 1 ne artar, ne de eksilir, yani yine 10 dan sifir cikar, ne artar ne eksilir, yani etkisiz eleman, yani "Allah sameddir hikmeti", senin kulluk etmennamz kilman zikretmen, yada kurban kesmen, oruc tutman, yada kafirlik etmen , kötü ve günah işler ile meşgul olman, ona zarar vermez,senin yaptıkların ondan birşey eksiltmez , senin yaptıkların birşey O nda artirmaz, o Artmayan eksilmeyendir, yine sifira bir ekle 1 oldu, 10 ekle 10 oldu, eksi 10 ekle, eksi 10 oldu yani rahman ve rahimdir O. 10 lu rahman, yani Baba ve 10 lu tabnca veya eksi 10 lu rahim, Anne, artan dogup ve üreyip cogalabilen, amm bu kadin ve rahim olarak, amma bu erkek ve Rahman olarak......

Bir Karoglan Risalesi 19 Şubat 2018

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 19 Şubat 2018 Pazartesi
Sakal Sarık Cübbe Risalesi

Karoglanin Sakal Sarık Cübbe Risalesi

Sakal ile müslüman olunmuyor adam olunmuyor diyenler var
SUAL: Sakal ile müslüman olunmuyor adam olunmuyor sakal ile adam olunsaydi Darwinde adam olurdu diyenler var ne dersiniz?

CEVAP: Sakal Muhammed Mustafanin sünnetidir evet sakal cübbe sarik adam olmanin müslüman olmanin şarti degil amma, nasil bir elmaya, gördügümüzde elma demek için, elmaya benzemesi gerek, yahut karpuza karpuz demek için, karpuza benzemesi gerkiyor ise, Sakal sarik cübbe müslümanin vizyonudur yani logosudur yani her sakalli müslüman degildir, fakat müslüman adabina göre sakal birakan, ve sarik saran, cübbe giyen, simasindan belli olur, esteuzubillah "simahüm, fi vücuhum, min eserissucud" sadaklalahul aziym. yani müslümanda secde alametleri belli olur. amma her gördügün sakalliyi hoca sanma diyede bir laf vardir, dogrudur. simasinda nur olmayan. sakalli ve cübbeliler, ancak cocuklarin oynadigi plastik karpuz, plastik elma, yahut vitrinlik, plastik üzüm elma gibi, sadece benzer, amma ne tadi elmadir, nede ici dışı.sakal ile cübbe ile müslüman olunmaz, amma sakalsiz cübbesiz de müslüman olunmaz, yani yarin kiyamet günü, çobanin koyunlari ayirdığı vakit şu koyunlar benim demek için sırtına kendi renginde boya sürdüğü gibi, muhammed aleyhisselamın şunlar benim ümmetim demesi için muhammedin sünnetlerine ittiba gerekir, bakinca muhammed bunlar benim ümmetim diyebilsin .

Bir Karoglan Risalesi 5 Kasım 2012

Kar©glan
Başağaçlı Raşit Tunca

Schrems, 5 Kasım 2012

RAŞiT TUNCA

BAŞAĞAÇLI RAŞiT TUNCA
Raşit Tunca

FORUMUMUZDA
Dini Bilgiler...
Kültürel Bilgiler...
PNG&JPG&GiF Resimler...
Biyografiler...
Tasavvufi Vaaz Sohbetler...
Peygamberler Tarihi...
Siyeri Nebi
PSP&PSD Grafik

BOARD KISAYOLLARI

ALLAH

AllahBAYRAK

TC.Bayrak


Radyo Karoglan

Foruma Misafir Olarak Gir


Forumda Neler Var


Karoglan-Raşit Tunca - Dini - islami - Dini Resim - FIKIH - Kuran - Sünnet - Tasavvuf - BAYRAK - Milli - Eğlence - PNG - JPEG - GIF - WebButtons - Vaaz - Sohbet - Siyeri Nebi - Evliyalar - Güzel Sözler - Atatürk - Karoglan Hoca - Dini Bilgi - Radyo index - Sanal Dergi
GALATASARAY

G A L A T A S A R A Y


FENERBAHÇE


F E N E R B A H C E


BEŞiKTAŞ

B E Ş i K T A Ş


TRABZONSPOR

T R A B Z O N S P O R


MiLLi TAKIM

M i L L i T A K I M


ETKiNLiKLERiMiZ


“Peygamberimiz Buyurdular ki Birbirinize Temiz ağız ile Dua edin. Bizde Sayfamızı ziyaret edenlerin ve bu bölümü ziyaret edenlerin kendilerinin Ruhaniyetine, geçmişlerinin Ruhuna Yasin Okuyup hediye ediyoruz Tıkla, ya sende oku yada okunmuş Yasinlerden Nasibini Al”
(Raşit Tunca)MEVLANA'DAN

“ Kula Bela Gelmez Hak Yazmadıkca, Hak Bela Yazmaz Kul Azmadıkca, Hak intikamını, Kulunun Eliyle Alır da, Bilmiyenler Kul Yaptı Sanır."
(Hz. Mevlana)